İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Steve Jobs 63 yaşında (Neden Vefat etti?)

Teknoloji devi Apple’ın kurucusu Steve Jobs hayatta olsaydı 63 yaşında olacaktı. 2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs’ın bilinmeyen yönlerini doğduğu günde sizlerle paylaşalım.  Apple’ın zirveye çıkmasında en büyük pay sahibi olan düşünce ve tarzı ile Apple’ın en çok tercih edilen akıllı telefon markası olmasını sağlayan Steve Jobs 63 yaşında aramızdan ayrıldı.

teknik destek

Steve Jobs 4 büyük devrime öncülük etti. İphone, iTunes, iPod  nasıl gelişti bunlardan bahsedelim.

Steve Jobs 63 yaşında

Teknoloji dünyasının bugünkü haline gelmesini sağlayan en önemli insanlardan biri olan Steve Jobs, aramızdan ayrılalı 7 yıl oldu.

‘Dijital dünya çağı’nı başlatan Steve Jobs, Apple’daki görevini bıraktıktan 6 hafta sonra; 56 yaşındayken pankreas kanserine yenildi.

Steve Jobs 63 yaşında (Neden Vefat etti2

Teknoloji devi Apple’ı Apple yapan isim olarak bilinen Jobs yaşasaydı bugün 63 yaşında olacaktı.

iTunes (2001): Walkman devrilince sıra kaset teknolojisini iTunes ile ezmeye geldi. Online şarkı mağazasından şimdiye dek tam 16 milyar şarkı indirildi.

iPod (2011): Sony, 30 yılda 220 bin Walkman satabilirken, Jobs’un iPod’u 10 yılda 300 milyon adet sattı. MP3 çalarlar arasındaki pazar payı yüzde 78’e ulaştı.

iPhone (2007): 2000’li yıllarda dünyada Nokia fırtınası esiyordu. Ta ki Steve Jobs sahneye çıkıp, “İşte bu yeni cihazımıza iPhone diyoruz” ifadesini kullanana dek.

iPad (2009): Jobs elinde iPad ile sahneye çıktığında herkes artık laptopların rafa kaldırılacağından emindi. Sonra çıkan tüm bilgisayarlar iPad’e benzemek için uğraştı.

teknik destek