Steve Jobs, Macbook Air’i 10 Yıl Önce Bugün Tanıttı

mackbook

Steve Jobs tam 10 yıl önce Macbook Air’ın dünyadaki en ince dizüstü bilgisayar olduğunu açıkladı.

Macworld’de yapılan lansmanda aynı zamanda AirPort Time Capsule’i tanıtan Jobs, bazı iPhone ve Apple TV haberlerini dinleyiciler ile paylaşmıştı. Bu konuşmanın ardından seyirciye doğru yürüdü ve şık çantasından Macbook Air’ı çıkardı. Ultra hafif ve ince dizüstü bilgisayarı tek elinin avucunda tutunca alkışlar kesilmedi.

teknik destek <

O gün tanıtılan Macbook Air’ın özelliklerine gelecek olursak; En düşük model 1.6 GHz Intel Core Duo 2 işlemci, 2 GB Ram ve 80 GB sabit disk özelliklerini taşıyor. En yüksek model ise 1.8 GHz işlemci ve 64 GB SSD özelliklerini taşıyor.

Macbook Air Apple’ın ilklerini taşıyan bir dizüstü bilgisayarıydı. İlk olmasını sağlayan özellikler ise şöyle; Macbook Air Apple’ın ilk CD/DVD sürücüsü olmayan dizüstü bilgisayarıydı. Aynı zamanda çoklu dokunmatik desteği bulunan bir trackpade sahipti. Macbook Air’ın ağırlı 3 KG’dan daha az ve SSD depolama özelliği bulunan ilk dizüstü bilgisayar. Son olarak ekranında cıva kullanılmadığını da söyleyelim.

Macbook Air’da port girişleri de oldukça az kullanılmıştı. Bilgisayarın sağ tarafında bir adet USB girişi, bir adet kulaklık girişi ve mikro-DVI bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca Macbook Air cihazlarınızdan ve Apple telefonlarınızdan…

Apple’ın bu tip hareketlerini çok kez gördük. Örneğin MacBook’u tek bir USB girişi ile tanıttı, MacBook Pro’nun Thunderbolt 3 girişlerini azalttı ve iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırdı. Bu gibi her değişiklik çok kez tartışma yarattı ama sonunda geleceğe yönelik gelişmeler kattı.

On yıl sonra, MacBook Air; Apple’ın ürün gamında kalmaya devam ediyor ancak muhtemelen daha düşük maliyetli bir seçenek olması nedeniyle.

müşteri hizmetleri

İnternet ve teknoloji delisi bir kişilik. Teknoloji haberleri yazmaktan zevk alan biri.