İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Steve Jobs’un Hayatından Gizli Kalmış 10 Bilgi!

Steve Jobs’un etkileyici hayatını artık hepiniz yakınen biliyorsunuz. Ama bu ilham kaynağı hayattan bilmediğiniz bazı bilgiler de yok değil. Mesela bugün dünyanın en değerli markası olan Apple’ı hayatımıza kazandıran Steve Jobs’ın biyolojik babası Suriyeli. Kendisi üniversiteden mezun olamadı ve hiçbir yazılım bilgisine sahip değil.

teknik destek

Aslında Steve Jobs’ın sahip olduğu tek şey, yaratıcı zekası. Bu zekası onun yalnızca vizyoner ve pazarlama dehası olması anlamına gelmiyor; o aynı zamanda bir dost, baba ve koca olarak da hatırlanıyor.

Böylesi dillere destan bir hayatın içinde, çok daha ilginç ve şaşırtıcı şeyler de yer alıyor. Muhtemelen Steve Jobs’un hayatını konu alan belgesellerde ve diğer pek çok yerde görmediğiniz, onun hayatına dair gizli kalmış 10 bilgiyi sizler için bir araya getirdik.

Pek temiz değildi:

Steve Jobs, pek temizliğe önem veren birisi değildi. Ofisinde her zaman çıplak ayakla dolaşır ve banyo alışkanlığı yok denilecek seviyedeydi.

Sınıfın en problemli çocuğuydu:

Parlak bir eğitim hayatına sahip olmayan Steve Jobs’un, okul dönemiyle ilgili yaptığı bir konuşmasında, sınıfın ortasında bomba patlattığını ve ara sıra sınıfa yılan saldığını itiraf etmiştir.

Starbucks’tan 4.000 kahve siparişi:

Her yeni ürün tanıtımıyla gündeme damga vurmayı başaran Steve Jobs, 2007 yılında ilk iPhone’u tanıtırken basın toplantısı için Starbucks’tan tam 4.000 kahve sipariş etmiştir.

Pepsi’nin CEO’suna anlamlı çıkış:

Apple’ın CEO’luğunu üstlenmediği dönemde, Pepsi’nin CEO’su John Sculley’e kafayı takan Steve, onu Apple’ın CEO’luğuna ikna edebilmek için kendisine “ömrünün sonuna kadar şekerli su mu satmak istiyorsun yoksa dünyayı değiştirmek mi?” demiştir.

Tek takım elbisesi vardı:

Rahat yaşamayı sevişi ile bilinen Steve Jobs, ikonik siyah kazağı ve mavi kot pantolonu ile biliniyor. İlk ve tek takım elbisesini ise 22 yaşındayken, bir fuara katılmak için zorunluluktan almıştır.

Google’ın kurucularına akıl hocalığı yapmıştır:

Google’ın kurucuları olan Sergey Brin ve Larry Page’in gerçekten bir potansiyele sahip olduklarını gördüğünde, hiçbir karşılık beklemeden onlara akıl hocalığı yapmıştır. Bu akıl hocalığıyla belki de kendi şirketi Apple’ın en büyük rakiplerinden birinin oluşumuna destek olmuş oldu.

Her yeni iPhone’da saatin 09:41’i göstermesi:

Apple’ın ürünlerinde her ince detaya dikkat etmesiyle bilinen Steve Jobs, tanıtılan her yeni iPhone’da saatin 09:41 olmasını sağlamıştır. Çünkü ilk iPhone’u 09:41’de tanıtmıştır.

iPod’u küçültme kararını alışı:

İnsanların müzik dinleme anlayışını değiştiren iPod’un ilk prototipini eline alan Steve Jobs, onu bilerek veya bilmeyerek akvaryuma düşürmüş ve iPod prototipinin akvaryum suyunun içinde baloncuklar çıkarttığını gören Jobs, onun daha da küçültebileceğini düşünmüştür.

Ölmeden önceki son sözü:

Dünya için önemli işlere imza atmış pek çok ismin ölmeden önceki son sözleri bilinen bir gerçek. Apple’ın efsanevi ismi Steve Jobs’un ise ölmeden önceki son sözleri “Oh wow, Oh wow, Oh wow” olmuştur.

Ölse de yaşayan bir hazineye sahip:

Öldükten sonra Steve Jobs’un onaylanan 141 projesi resmi olarak patentlenmiştir. Böylelikle o hayatta olmamasına rağmen bile patentleri ile yeni projelerin hayata geçirilmesini sağlanmıştır.

müşteri hizmetleri