İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Steve Wozniak: Apple Yeni Teknolojiler Geliştirmek için Çok Büyük

Apple’ın kurucularından olan ve şimdilerde şirketi uzaktan izlemekle yetinen Steve Wozniak’a göre Apple, yeni teknolojiler geliştirmek için artık fazla büyük. Bunun yerine yeni teknolojiler geliştirmek için en büyük aday Tesla. Wozniak, Bloomberg’e verdiği röportajda önümüzdeki yılların en büyük atılımları için görüşlerini paylaştı. Wozniak’a göre Apple artık yeni teknolojiler geliştirmek için riskli alanlara yatırım yapamayacak kadar büyük.

Wozniak, Google, Facebook, Apple ve Microsoft gibi dünyayı değiştiren şirketlere dikkat çekerek Tesla’yı da bunlarına rasına dahil ediyor ve her birisinin genç girişimcilerin elinden çıktığına ve büyük şirketlerin bünyesinde gelişmediklerine vurgu yapıyor. Küçük işletmelerin daha büyük riskler alabildiğini dile getiren Wozniak, Apple gibi büyük şirketlerin büyük riskler almaktan kaçındıklarını ve bu şekilde küçük şirketlerin daha başarılı görünen teknolojiler ortaya çıkarttıklarını söylüyor.

Wozniak’a göre Tesla, şu anda yeni teknolojiler geliştirme noktasında başı çekiyor ve önümüzdeki 5 yıl içinde hayatlarımıza büyük etkiler yaratacak teknolojilerini göreceğimizi dile getiriyor. Haliyle Wozniak’ın yeni teknolojiler geliştirme noktasında favori şirketi Tesla. Ayrıca belirtmek isteriz ki, Wozniak sadece Tesla’ya değil, aynı zamanda tüm genç şirketlerin tamamının gelecekte büyük işler başaracağına inanıyor.

Daha önce de iki farklı önemli isimler benzer değerlendirmelerde bulunmuşlardı. Marc Andreessen ve Chamath Palihapitiya da Tesla için Wozniak ile aynı şeyleri söylemişler ve Andreesen “2007’de iPhone Nokia için neyse bugün de Tesla otomobil üreticileri için aynı şey.” demişti.