İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Su Geçirmeyen ve Yeni Ana Ekran Tuşuna Sahip iPhone 7 Yolda

DigiTimes bugün Tayvanlı bir analistten gelen detaycı bir rapor yayınladı. Raporda Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yeni bir dokunmatik ana ekran tuşunu test ettiği iddia ediliyor. Yeni dokunmatik ana ekran tuşunun yaklaşan iPhone modellerinde kullanılması bekleniyor.

Ayrıca raporda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un suya ve toza karşı dayanıklı olacağı belirtiliyor. Son birkaç ay içerisinde Apple’ın yaklaşan iPhone’ları için su ve toza karşı dayanıklılık iddiaları zaten gündemdeydi. Apple’ın baş rakibi Samsung, IP68 sertifikasına sahip yeni cihazları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’yi tanıtmıştı. Koreli şirket cihazlarının herhangi bir tasarımından ödün vermeden IP68’i sunmayı başardı. Yani iPhone’lar için de böyle bir şey tümüyle mümkün.

Yeni ana ekran tuşu hakkında ortaya çıkan söylenti ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Muhtemelen Touch ID deneyimi yeni ana ekran tuşuylada devam edecek. Apple’ın daha önce aldığı bir patentte, ekranın içine yerleşik olarak sunulan bir dokunmatik kimlik sensörü görülmüştü. Yeni ana ekran tuşunun da bu teknolojiyle eş olacak şekilde geliştirildiği düşünülebilir.

Raporda iPhone 7 için bir “S” yükseltmesinin olmayacağı belirtiliyor.iPhone 6s üzerinde mütevazi geliştirmeler yapılarak iPhone 7’nin tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında. Raporda yeni iPhone 7’nin iPhone 6s’e göre 1 mm daha ince olacağı ve bunun 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması sonucu gerçekleşeceği belirtiliyor. iPhone 7’nin bu denli ince olacak olması ile kameranında oldukça ince bir formda olacağını gösteriyor. Cupertino merkezli şirketin yeni iPhone modeli üzerindeki en büyük geliştirmelerinden birisi ise anten çizgilerinin minimize edilecek olması.