Taklitçi Android Telefon Üreticisi Gionee’nin Son Telefonu Elife S8 ve iPhone 6s

Gionee-Elife-S8

Çinli akıllı telefon üreticisi Gionee, gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi‘nde (MWC) Gionee Elife S8‘i tanıttı. Cihaza genel olarak bakıldığı zaman iPhone taklitçiliği açıkça görülebiliyor.

teknik destek

Elife S8‘in dış tasarımı bir iPhone‘dan öte Android cihazlara benzer alüminyum bir gövdeye sahip. Cihaz, 5.5 inç ekran, 7 mm kalınlık, parmak izi okuyucu ile geliyor. Gümüş, altın ve roze altın renk seçenekleri ile geliyor.

En önemlisi, cihazda iPhone 6s benzeri yerleşik yazılım özellikleri ile basınca duyarlı bir 3D Touch özelliğini sunuluyor olması dikkat çekiyor. BGR tarafından incelenen Elife S8’in ayrıca hızlı eylemler ve Peek ve Pop özelliğinin de yer aldığı belirtelim. Aşağıdaki fotoğraftada görüldüğü gibi, ana ekrandaki herhangi bir uygulama simgesine basarak uygulama kısayollarına ulaşılabiliyor. Örneğin kamera uygulaması kısayoluna basarak, video veya selfie gibi hızlı eylemlere erişebiliyorsunuz.

gionee-hizli-eylemler

Cihazın özellikle Apple’ın Peek ve Pop özelliğinin yer alması dikkat çekiyor. Her ne kadar Apple’a göre farklı özellikler eklenmiş olsa da fikrin sahibinin Apple olması sebebi ile genel olarak fikrin benzerliği dikkat çekiyor diyebiliriz. Elife S8’in 3D Touch konusunda da daha şimdiden kullanıcılardan eleştiri aldığını belirtelim.

gioneesidebar

Gionee Elife S8’in diğer özelliklerine kabaca bakacak olursa, mikro SD kart yuvası, 16 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera, bir okta çekirdekli Mediatek MT6755 işlemci, 4 GB RAM, 64 GB depolama kapasitesi ile geliyor. İki ay içerisinde 500 dolar fiyat ile tüketicilere sunulacak.

teknik destek