İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taminlere Göre iPhone SE’ye İlk Hafta Beklenen İlgi Gösterilmedi

Apple’ın yeni 4 inç akıllı telefonu iPhone SE için KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo ilk hafta satışlarının oldukça cansız olduğunu açıkladı. Analist ayrıca CNBC’nin yayınladığı rapora bianen Apple’ın Çin’de 3.4 milyon iPhone SE siparişi almasının satışları önemli ölçüde etkilediğini ancak genel anlamda tüm dünyada yeni iPhone modeline olan ilginin oldukça düşük olduğunu vurguladı. Özellikle 31 Mart’tan bu yana ilginin düşük olduğunu belirtelim.

teknik destek

Mobil analiz firması Localytics’de Kuo’ya benzer bir iPhone SE raporunu açıkladı ve cihazın lansmanından bu yana yeni iPhone modeline olan ilginin düşük kaldığını vurguladı. Firmanın araştırmasına göre iPhone SE, iPhone pazarının sadece %0.1’ine hakimiyet kurabilmiş durumda. iPhone 6 pazarda liderliğini sürdürürken onu iPhone 5s izliyor. iPhone 6s ve iPhone 6 Plus ise peş peşe bu iki cihazı takip ediyorlar.

iPhone-SE-Satislari

Kuo Apple’ın 2016 yılında iPhone sevkiyatının 200 milyon bandının altına düşeceğini tahmin ettiğini ve Apple için iPhone SE’nin bu rakamı arttırmak için yeterli olmayacağını belirtti. En azından gelecek yıla kadar Apple’ın bu bantın altında kalması söz konusu.

 

müşteri hizmetleri