İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tarih Olan Galaxy Note 7 Sonrası iPhone 7’nin Arda Kalan Güçlü Rakipleri

Galaxy Note 7’nin bugün sabah saatleri itibariyle Samsung tarafından bitirilmesiyle doğal olarak iPhone 7’nin rakibinin kalıp kalmadığı merak edilmeye başlanmış durumda. Performans testlerinde Note 7’nin varlığına rağmen liderliği göğüsleyen iPhone 7’nin bir de Note 7’nin ortalıktan çekilmesiyle birlikte daha da eşsizleştiğini söyleyebiliriz.

teknik destek

Ne yazık ki iPhone 7’nin bu konuma gelmesi tümüyle Samsung’un beceriksizliğinden kaynaklanıyor. İlk nesil Note 7’lerde meydana gelen batarya problemini kısa sürede çözdüğünü söyleyerek gelen şirket güvenli cihazlar olarak dağıttı Note 7’lerin de patlamasıyla birlikte artık işin kontrolünü kaybetmişti.

Şu anda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hem dünyanın en popüler hem de en iyi performansa sahip akıllı telefon ikilisi konumunda. Öyleki Note 7’den arda kalan cihazlara karşın büyük bir performans farkı dahi söz konusu. Zaten iOS’un Android’e karşı olan pek çok avantajı malumunuz…

Yine de Android ekosisteminde güçlü rakipler, üreticiler yok değil. Samsung’un şimdilik Note 7 serisini bitirmiş olması onu bu piyasadan alıkoymuyor. Veyahut Samsung’un komple sektörden çekilmesi Apple’ın rakipsiz kalması anlamına gelmiyor.

Moto Z ve Moto Z Force: Şu anda donanım ve tasarımı açısında Motorola’nın akıllı telefonlarının farklı olduğunu söyleyebiliriz. Moto Z sadece 5.2 mm kalınlığa sahip ve gerçekten de delicesine ince. Moto Z Force ise spor bir tasarım ile birlikte kırılmaz ekrana sahip. Her iki akıllı telefonda Motorola’nın Android üzerindeki eşsiz modları ile yükseltilmiş durumda.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge: Samsung’un en sonki fiyaskosuna rağmen bir Samsung akıllı telefonu almakta istekliyseniz Galaxy S7 veya Galaxy S7 Edge hala dünyanın -iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’tan sonra- en iyi akıllı telefon ikilisidir. Donanımsal, kamera, tasarım anlamda kendilerine gör eşsizler. En önemlisi ise patlamıyorlar 😉

One Plus 3: Bu noktada HTC’nin akıllı telefonu One Plus 3’ü görmemezlikten gelmek elbetteki saçma olurdu. Uygun fiyatlı, tasarım ve performans açısından eşsiz bir cihaz.

Yukarıda adından söz ettiğimiz 5 akıllı telefon modelide ne yazık ki performans testlerinde özellikle iPhone 7 Plus ve iPhone 7’nin eline su dökemiyorlar. Bunun altını özellikle çizmek istiyoruz. Yine de arda kalan rakiplerin bunlar olduğunu söyleyelim.

teknik destek