Şimdi yükleniyor

Tedarikçilerdeki DRAM Yonga Setinin Yetersizliği iPhone 7s’in ve iPhone 8’in Üretimini Etkileyebilir

iPhone 7s ve iPhone 8

Tedarikçilerdeki DRAM Yonga Setinin Yetersizliği iPhone 7s’in ve iPhone 8’in Üretimini Etkileyebilir

Son Güncelleme tarihi 6 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

DigiTimes tarafından Perşembe günü yayınlanan ticari bir raporda, Tayvan’daki üretim tesislerinden birinde meydana gelen büyük bir arıza sebebiyle DRAM yonga seti sağlayıcısı Micron Technology’nin üretimini yaptığı yonga setlerinin yarısından fazlasının kullanılamaz hale gelmesine neden olduğu açıklandı.

teknik destek

Tayvanlı TechNews tarafından hazırlanan ve kaynak göstermeksizin yayınlanan bir haberde, azot gazı ile ilgili sorunlar yüzünden üretim tesisindeki üretim hatlarının geçici olarak durdurulduğu iddia ediliyor.

Söz konusu tesisin geçmişte iPhone cihazları için LPDDR4 RAM ürettiği biliniyor. Araştırma şirketi, üretim tesisinin geçici olarak kapatılmasının yeni iPhone aygıtlarının üretilmesini etkileyebileceğini söyledi.

TrendForce analistleri genellikle tedarik zincirinden gelen bilgileri doğruladıktan sonra raporlarını hazırlıyorlar. Bu yönü ile elde edilen bu bilgilerin gerçeği yansıttığı düşünülebilir ancak Micron, Tayvan Taoyuan’daki tesisi hakkındaki söylentilerle ilgili bir açıklama yaptı ve azot sızıntısının yaşanmadığını ve tesisteki personelin çalışmaya devam ettiğini açıkladı.

DRAMeXchange’e göre, bu çiplerin ortalama satış fiyatı arz sıkı oluştuğu için 2017’nin üçüncü çeyreğinde yüzde beş oranında artacak. DRAM fiyatlarındaki artış, sonbaharda gelecek olan yeni iPhone modellerinin başlaması öncesinde olacaktır ve muhtemelen iPhone üretimindeki artıştan faydalanmak üzere tasarlanmış olabilir.

Micron fabrikasındaki olayın, Apple’ın OLED ekranlı iPhone 8’ini ve LCD ekranlı iPhone 7s ve iPhone 7s Plus akıllı telefonlarının üretimini etkileyip etkilemeyeceği belli değil. Cupertino merkezli şirket genellikle bu tip riskleri en aza indirgemek için tedarikçilerini çeşitlendirir.

teknik destek