Tek Bir Fotoğraf veya Video Silmeden iPhone’unuzun Hafızasında Yer Açın

iPhone-Hafiza

iPhone’unuzla önemli bir anda fotoğraf çekmek istediğiniz anda “Fotoğraf Çekemezsiniz” gibi bir uyarı ile mi karşılaştınız? iPhone’unuzun hafızasında kaynaklanan bu sorun can sıkıcı olabilir ama çözümü basit. Hemen iPhone’unuzda gerçek yer işgal eden fotoğraf ve videolardan gereksiz olanları seçin ve silin! Evet hafızada yer açtınız.

teknik destek

Elbetteki sorun çözümü bu değil. Başlıktanda anlaşılacağı üzere hafızada yer açmak için oldukça basit ve işe yarar bir yöntem mevcut.

iOS mobil işletim sisteminde, fotoğraf ve videolar daha düşük çözünürlükte, optimize edilmiş sürümlerini depolayabilirler. iCloud hesabınıza tam çözünürlükteki sürümleri yedekleyebilirsiniz. Bu da sizin için bir bakıma fırsattır. Hemen Ayarlar > Fotoğraflar ve Kamera menüsüne gidin ve iPhone’da En İyi Depolama seçeneğini etkinleştirin. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde tam çözünürlükteki video ve fotoğraflar en iyi duruma getirilmiş sürümlerle otomatik olarak değiştirilir. Tam çözünürlükteki sürümler iCloud’da saklanır. Bu da iPhone’unuzun hafızasını optimize etmenizi sağlar.

Artık acil bir durumda fotoğraf veya video silmenize gerek kalmayacak. Elbetteki sınırlı miktarda, geçici bir çözümdür bu. Ancak genel anlamda çok daha iyi bir seçenek olduğunu belirtelim.

müşteri hizmetleri