Şimdi yükleniyor

Tek Kameralı Google Pixel 2, DxO Labs Kamera Testinde İlk Sıraya Oturdu!

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL

Tek Kameralı Google Pixel 2, DxO Labs Kamera Testinde İlk Sıraya Oturdu!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 2, DxO Labs’ın mobil kamera testlerinde en iyi performansa sahip akıllı telefon olarak seçilen iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8’i geçerek ilk sıraya oturdu ve şimdiye kadarki en yüksek puanı alan akıllı telefon oldu.

teknik destek

Samsung’un en yeni amiral gemisi ile Apple’ın iPhone X’den sonraki yılın en iyi akıllı telefonu olarak gösterilen iPhone 8 Plus, DxO Labs testlerinden aynı puanı olarak (94 puan) ilk sırayı paylaşıyorlardı. Dün Google, gerçekleştirdiği özel etkinlikte Pixel 2’yi tanıttı ve tanıtımın hemen ardından DxO Labs tarafından gerçekleştirilen testte Pixel 2 rekor bir skor ile (98 puan) ile ilk sıraya adını yazdırdı.

google-pixel-2-kamera-dxo Tek Kameralı Google Pixel 2, DxO Labs Kamera Testinde İlk Sıraya Oturdu!

İnceleme sonucunda, görüntü performansı, sahne çoğaltma, renk, hızlı ve doğru otomatik netleme konularında Pixel 2’nin kamerasından övgüyle bahsediyor ve özellikle de zor sahnelerin parlak ve karanlık alanlarındaki detaylar konusunda “şaşırtıcı” derecede iyi olduğu vurgulanıyor.

iPhone-8-Plus-vs-Google-Pixel-2 Tek Kameralı Google Pixel 2, DxO Labs Kamera Testinde İlk Sıraya Oturdu!

Pixel 2’nin kamerasının tek zayıf noktası olarak, yüksek dinamik aralıklı sahnelerde artan bozulmayı gösteren düşük ışık altındaki görüntüler için pozlaması olduğu söyleniyordu ancak böyle bir şeyin olmadığı yapılan testlerde kanıtlandı.

Apple-iPhone-8-Plus-vs-Google-Pixel-2 Tek Kameralı Google Pixel 2, DxO Labs Kamera Testinde İlk Sıraya Oturdu!

Tek kameralı bir akıllı telefon için çok iyi performans göstermesine rağmen Pixel 2, yakınlaştırma yapma konusunda çift kameralı Apple iPhone 8 Plus kadar başarı gösteremedi.

teknik destek