Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı mı

15
Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı mı

“Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı” ne demek? WhatsApp hesabım yasaklandı açılır mı sorunuyla karşılaşan var mı? Yasaklanan WhatsApp hesabını açmak için ne yapılmalı kısa bir önerimiz var.

Özellikle 1-2 aydır bazı kullanıcılarda bu uyarıyla karşılaşıldı. Nedeni resmi sayfasında genel olarak belirtilmekte.

Aşağıdaki nedenlerden ve kural sayfasındaki nedenlerden birine sahip değilseniz, hesabınızın açılması için mail atmanız yeterli olabilir.

WhatsApp kullanımı yasaklandı mı?

WhatsApp yasaklanma nedeni olarak kısa ve öz şu şekilde açıklanıyor…

Hesap etkinliğinizin WhatsApp’ ın hizmetlerine aykırı hareket etmesi. İhlal edilen hesaplar yasaklanır.

müşteri hizmetleri
yasaklanan hesap

WhatsApp yasaklanma nedenleri

WhatsApp kapatma nedenleri: 13 Yaş altında olmak, başkalarının haklarını ihlal etmek, kin, nefret ve cinsel paylaşımlar, tehdit, taciz, yalan beyanda bulunmak, izinsiz toplu mesaj göndermek, hesabı dolandırıcılıkta kullanmak, zararlı kodlar gönderimi ve virüs yollama, telif hakkına bulaşma ve haklı yere şikayet edilmeniz.

Yasaklanan WhatsApp hesabını açmak için;

Hesabım yanlışlıkla yasaklandı diyorsanız, WhatsApp iletişim destek birimine, yasaklanan telefon numarasını yazarak şikayet detaylarıyla mail atınız.

Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı çözümü: WhatsApp e-posta adresi yani destek iletişim support@whatsapp. com’ a bir mail atınız. Ek olarak yasaklanan hesap uyarı aldıktan 72 saat geçtiğinde WhatsApp kişileri sizi göremeyecek.

Son güncelleme:

15 YORUM

  1. Uygunsuz sacma bi grup a girdim paylasim felanda yapmadim ikinci gun numaram yasaklandi ekran dotografi alip mail attim yasagin kaldirilmasini rica ediyorum diye cevap gelmedi ne yapmaliyim

  2. Whatsapp yasağı ne zaman kalkar uygunsuz bir gruba yanlışlıkla katildimdan dolayı oldu yardımcı olursanız teşekkür ederim

    • Pek bir seçenek yok. 1-2 Hafta geçtikten sonra bazı hesaplar kendiliğinden açılıyor ve bazıları ise WhatsApp ile mail üzerinden iletişime geçmeye çalışıyor.

  3. Kişisel olarak kullandığım numaram herhangi bir politika ihlali yapmamama rağmen engellenmiş. Numarama yapılan engelin kaldırımlasını hususunda desteğiniz rica olunur.

  4. malesef herseyi denedim 2 ay boyunca mail attim acilmadi ve o verdiginiz numarayi da aradim orasida yardim ci olamadi ve 60 tl faturama yansidi o numarayi arayinca bosuna aramayin sizde yeni bi hat alin daha iyi yapilicak bisey yok

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.