Şimdi yükleniyor

Telefondan telefona internet paylaşımı ücretli mi oluyor!

Telefondan telefona internet paylaşımı ücretli mi oluyor!

Telefondan telefona internet paylaşımı ücretli mi oluyor!

Son Güncelleme tarihi 24 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Telefondan telefona internet paylaşımı ücretli mi ? Evet yalnız telefondan telefona internet paylaşımı ücretli olmayacak. Telefondan bilgisayara internet paylaşımı da ücretli oluyor. Kişisel erişim noktası ücretli mi ?

teknik destek

Bu haber nereden çıktı ve haber doğru mu? Turkcell’ in bazı kullanıcılarına attığı mesajla çıktı. SMS içeriğinde Ocak 2019′ da telefondan internet paylaşımı ücretli olacak. Tabi haberin devamı daha ilginç olacak…

Hücresel veri paylaşımı ücretli!

Artık iPhone kişisel erişim noktası ücretli mi oluyor. Tabi sadece iPhone’ la sınırlı değil tüm Android telefonlar için geçerli. Ama Android tabanlı telefonlarda yani Samsung, LG, Huawei, Sony, Zenfoni ve diğer markalarda bir ihtimal yardımcı uygulamalarla ücretsiz kullanılabilir.

Mobil veri paylaşımı Turkcell’ de 9 TL olacak. Kullanıcıları eğer telefondan bilgisayara internet paylaşımı veya telefondan telefona internet paylaşımı yaptığında otomatik 9 TL hattına yansıyacak. Faturalı olanların faturasına ve faturasız hat kullanıcıları da kontörlerinden yani mevcut TL’ lerinden 9 TL düşecek.

Telefondan-telefona-internet-paylasimi-ucretli-mi-oluyor-2 Telefondan telefona internet paylaşımı ücretli mi oluyor!

Telefondan bilgisayara internet paylaşımı ücretli mi?

Evet telefondan da bilgisayardan da kullanımlara aynı ücret ödenecek. Her kullanımda her ay bir kereye mahsus 9 TL yansıtılacak. Yanında da 2 GB internet paylaşımı hediye edilecek. Hediye 30 gün geçerli olacak. Paket bittiğinde paylaşım yapan kullanıcının internet paketi devreye girecek. O da bittiğinde artık internet bağlantısı yapılamayacak.

Mobil veri paylaşımı ücreti kurumsal ve bireysel aboneleri kapsıyor. Ama kurumsal hattımıza böyle bir mesaj gelmedi.

Telefondan internet paylaşımı neden ücretli oldu?

Turkcell’ den gelen açıklamaya baktığımıza yoğun kullanımların önüne geçmek için yapıldığı anlaşılıyor. Düşünün bazı yerlerde yetersiz yeteriz alt yapı varsa ve aynı anda yoğun şekilde internet kullanımı yapılıyorsa bu verilen hizmeti aksatacağından bunun önüne geçmek için ek 9 TL ücretlendirme getirilmiş.

İnternet paylaşımı yapanların genelinde ya internet paketleri yüksek ya da sınırsız internet paketlerine sahip. Artık bu şekilde kullanımlarda 15 Ocak itibaren azalma görülecek.

İnternet paylaşımı Vodafone ücretsiz devam! Vodafone her hangi bir ek ücret almayacağını açıkladı. Türk Telekom ise henüz bir açıklama yapmadı.

Telefondan ücretsiz internet paylaşımı için EasyTether uygulamasını deneyebilirsiniz.

Haberimizde telefondan telefona internet paylaşımı ücretli mi ücretsiz mi cevap vermeye çalıştık. Haber için yorumlarınızı bekliyoruz.

teknik destek

3 yorum

comments user
Doğukan

Vodafone den turkcell e internet paylasirsak ucretli olurmu?

    comments user
    Müşteri hizmetleri

    Ücretsiz

comments user
Bıktık artık.

Allah aşkına artık ne yapacağınıza şaşırmış durumdasınız yeter artık ya bi kendinize gelin yeter artık insanları sömürdüğünüz size ne interneti kiminle paylaştığımızdan internetin parasını verdikten sonra gerisine karışmamanız lazim.

Yorumlar kapalı.