Telegram ile iPhone’unuzun SHSH2 Blob’larını Anında Oluşturabilirsiniz!

shsh kaydı nasıl alınır

Telegram, kullanıcıların metin mesajı, resim, video, çıkartmalar ve GIF göndermelerini ve almalarını sağlayan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamanın dikkate değer özelliklerinden biri, kullanıcıların kendileri ile etkileşimde bulunmasına, komut göndermesine ve sıralı isteklere izin vermesine olanak tanıyan üçüncü taraf rotalarına sahip olmasıdır.

teknik destek <

Geliştirici, iPhone’unuzda SHSH2 blob’ları üreten bir bot oluşturmak için bu özelliğin avantajını kullanmıştır. Bu bot cihaz modelinizi, bloğunu oluşturmak istediğiniz iOS ürün yazılımını ve cihazınızın ECID’sini isteyecektir. Bu bilgileri sağladıktan sonra ise size anında SHSH2 blobunuzu bir link ile birlikte oluşturup gönderir ve böylece gerekirse bilgisayarınızdan indirme yapabilirsiniz.

Telegram iPhone’unuzda yüklüyse hemen buradaki bağlantıyı iPhone’unuzdan açarak botu cihazınıza ekleyebilirsiniz. Botu ekledikten sonra, /shsh komutunu ekrana yazıp gönderin ve o da size blob’u oluşturmak için bazı sorular sormaya başlasın.

Bot SHSH2 blob’unu oluşturmak için TSSChecker kullanır. Hatta botun dün iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili bir sorunu çözmek için yayımlanan TSSChecker’in son sürümünü içerecek şekilde güncellendiğini belirtelim.

Bunun için Telegram kullanmak istemiyorsanız, alternatif bir seçenek ise bilgisayarınızda bir SHSH2 blob’ları oluşturan TSSSaver’ı kullanmaktır.

Apple’ın şu anda imzaladığı tek iOS yazılımı yalnızca iOS 10.2 olduğu için için sadece bu yazılım için SHSH2 blob’larını kaydedebilirsiniz. Şu anda bir iOS 10.2 için Jailbreak kullanılabilir olmasa da ne zaman kullanılabilir olacağını asla bilemezsiniz.

müşteri hizmetleri