Testlerde iPhone 6s Bile Google Pixel’i Geçiyor

img_0816

Google’ın bu hafta tanıttığı yeni amiral gemileri Pixel ve Pixel XL kamera konusunda en iyi akıllı telefonlar oldular. Ama iş performansa gelince bırakın iPhone 7’yi iPhone SE’yi bile zor geçiyor.

iPhone 7 daha tanıtılmadan Geekbench testlerinde görülmüştü. iPhone 7 satışının başlamasından sonra her gün kullanıcıların yaptığı testler Geekbench tarafından kaydediliyor. Bu testlerde tekli çekirdekte 3446 en fazla puan alan iPhone 7, çoklu çekirdek testinde en çok 5597 puana ulaştı.

img_0813

Htc tarafından üretilen Google’ın yeni cihazları olan Pixel ve Pixel XL ise Geekbench tekli çekirdek testinde en fazla 1665, çoklu çekirdek testinde 4176 puan aldılar.

img_0814

Burada ilginç olan şey 2015 yılında çıkan iPhone 6s ve 2016’da çıkan iPhone SE Apple’ın eski donanımlı cihazları olmalarına rağmen Google Pixel karşısında özellikle tekli çekirdek testinde ezici üstünlüğe sahipler. Hatta iPhone 6s, çoklu çekirdek testinde de Google Pixel’i geçiyor.

img_0811 img_0812

4GB RAM ve Qualcomm Snapdragon işlemci ile donatılmış Google Pixel ve Pixel XL’nin dört çekirdekli Apple A10 Fusion işlemci ile donatılmış iPhone 7 (2GB) ve iPhone 7 Plus (3GB ) karşısındaki performansları gerçekten çok kötü. Google’ın yeni telefonlarının günlük hayattaki performansları merak konusu.

2 Comments

  1. 4GB RAM ve Qualcomm Snapdragon işlemci ile donatılmış Google Pixel ve Pixel XL’nin dört çekirdekli Apple A10 Fusion işlemci ile donatılmış iPhone 7 (2GB) ve iPhone 7 Plus (3GB ) performansları gerçekten çok kötü. Bu telefonların günlük hayattaki performansları merak konusu.
    şair burda ne demek istemiş belli ama düzeltilirse daha hoş olur

Comments are closed.