Şimdi yükleniyor

TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik ne demek

TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik ne demek

Son Güncelleme tarihi 19 Aralık 2021 by Teknoloji Haber

TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik ne demek soranlara baktığımızda para çekim işlemi yaptıklarında karşılarına bu uyarı geliyor. Kullanıcı para çekme butonuna dokunduğunuzda bu mesajla karşılaşmakta. Çözümünde yapılacakların bir kısmı bazılarında işe yaramayabiliyor. Şüpheli görülme durumunun neye göre çıktığını incelemek gerekiyor.

teknik destek

Normalde pek bu uyarıyı sık görmezdik. Bundan dolayı geçmişte yer vermedik. Başka bir sitemizde de yakın bir zamanda içeriği yayınlamıştık. Lakin 1-2 aydır aşırı şikayet yazanları görüyoruz. Anladığımız kadarı ile burada uygulamanın bir şeyi çok hassas yapmasından dolayı sistem doğru değerlendirme yapamıyor.

Önerilerimizi denemeden önce bugün başkalarında da aynı durum çıkıyor mu diye araştırınız. Sonra adımları sırasına göre uygulayınız.

TikTok olağan dışı işlemler tespit ettik hatası

Ödeme alanında ortaya çıkan bu uyarının temel sebebini yukarıya ekledik. Para meselelerinde önlem amaçlı hassasiyetlik daha artabiliyor. Sanırız bu yıl hesaplarda çok sık buna yönelik şikayetler geliyor. Hesap çalınmalarında direk bakiye kontrol edilip çekmeye çalışanlar oluyordur. Ağ ise hafif bir olasılığı algılarsa direk engel çıkarabiliyor.

Konuyu şu şekilde ele almak gerekir diye düşünüyoruz. Birincisi ağın çok sık şüpheli durumlara düşürmesi ve diğeri ise gerçekten hesaplarda şüpheli görülecek durumların oluşması. Mesela büyük çapta hesap değişimleri, çok sık şifre değiştirmeye çalışma veya yanlış girme sorunları.

Olağan dışı işlemler hatasında çözüm önerileri

Genelde bir arıza yaşanmıyorsa aşağıdakilerin kontrol edilmesini öneriyoruz:

  • Açık olan oturumların sonlandırılması gerekebilir. Çıkışa attığınızda o gün giriş için kullanmadığınız bir telefondan ve internetten denemeniz belki işe yarayabilir. Bunların engellenmesi mümkün.
  • Uyarı alanların genelde itiraz etmeleri ve doğrulamaları için bir alan açılabiliyor. Kimliğinizi göndermeniz istenilebilir. Eğer ilgili alan açılmıyor veya kimliğin yüklenmesini yapamıyorsanız o zamanda farklı cihazlarla test edin.
  • Oturumunuzu açabiliyorsanız profil alandaki hesabı yönet kısmına ek giriş seçeneklerini ekleyebilirsiniz. Örnek telefon ekli değilse veya mail eklenmemişse ekleyip onaylayabilirsiniz. Artı diğer öneri güvenlik doğrulamalardan yararlanabilirsiniz. Bu hesabın daha güvenirliğini sağlar.
  • Cihazların ve ağın güvenli görülmemesi durumlarında yine işlem yapılmama engeli getirilebiliyor.
  • Son olarak ağa sorun bildiriminde bulunabilirsiniz.
TikTok-hesabinizda-olagan-disi TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik ne demek
TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik ne demek

Hesap ve uygulamalardaki problemlerin yaşanması

Uygulamaların güncellenmemesi risk getirdiğinden dolayı önlem amaçlı uyarı gelebilir. Bunun dışında cihazların tarih kısmının yanlış olmasından dolayı kullanımlarda işlem engeli getirilebiliyor. Bu akıllı cihazların tümünde aksaklık çıkarabiliyor.

Diğer bir önerimiz uygulamalar yazılı cihaz ayarlarından bu alana girip ilgili uygulamanın üstüne dokunarak içeriğindeki seçeneklere dokunabilirsiniz.

Sürüm uyumsuzluklarında ise farklı versiyonlara dönülmesi işinize yarayabilir. Yani önceki versiyonlara bir göz atınız. Mevcut olanı kaldırıp uygun gördüğünüzü yükleyiniz.

Ceza ve farklı sebeplerden yapılan yaptırımların kontrolü için bir önerimiz olabilir. Profil alanında normalde bir kısıtlama olduğunda ilgili alandaki bilgileri değiştirmenize izin verilmez. Bunu denemek isteyenler hakkındaki alandan bir şeyleri değiştirip deneyebilirler.

Yaptırıma uğrayan hesaplara gelen bir bildirim bulunmuyorsa, profilden test ve olmazsa ağa destek talebini oluşturabilirsiniz.

Hesabın güvenliği ile ilgili sorunlar

Yukarıdaki durumun çıkma olasılıklarından biri hesabınıza yönelik çalma ve spam girişimleri. Aşağıya hesabınız için dikkat etmeniz gereken hususları ekledik.

TikTok hesabını koruma uygulama kullanıcıların merak ettikleri konuların başında yer almaktadır. Bir başka kişi tarafından hesapların ele geçirilmemesi için düzenlemeler yapılması şarttır. Bunlardan ilki TikTok hesaplarına kişiler kendi e-posta ve telefon numaraları eklemelidir. Hesap çalma durumu ile karşı karşıya kalındığı zaman bu kurtarma şekilleri devreye girecektir.

Zor ve güçlü bir şifre oluşturulması gerekmektedir. Şifre yenileme işlemi her 30 günde bir yapılmalıdır. Kullanıcılar basit ögelerden uzak durmalıdır. Uygulama üzerinde yer alan iki kademeli doğrulama yöntemi tercih edilmelidir. Hesapların korunması içicin bu tür yönlendirmeler hesap güvenliklerini sağlayacaktır.

Hesap kurtarmada yapılacakların önemi

TikTok hesap çalma girişimi güvenlik ayarlarının ihlal edildiğini göstermektedir. Kullanıcılar hesaplarını yönetme ve koruma konusunda gerekli düzenlemeleri eksiksiz olarak tamamlamalıdır. Uygulama üzerinden iki faktörlü doğrulama yöntemi aktif edilmelidir.

Birçok uygulama kullanıcısı bu tür doğrulama kodlarını askıya alarak hesaplarının güvende olma ihtimallerini azaltmaktadır. Hesaplar üzerinden ayarlar kısmından yapılacak değişiklikler büyük ölçüde hesapların korunmasında yardımcı olacaktır. TikTok güvenlik ayarları üzerinde düzenlemeler yapılarak hesapların çalınma girişimlerinden uzak tutulması sağlanmalıdır. Güvenlik konusunda ek bir önlem olan iki faktörlü doğrulama ile hesap güvenlikleri uzun süreler boyunca güvende kalmaktadır.

teknik destek