İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TikTok şikayet hattı şikayet adresleri

TikTok diğer ağlara göre, yaşanan olumsuzluklar sanki daha az gibi duruyor. Ya da sorunlara göre daha az zorlandıklarını düşünüyoruz. Bu ağın, destek arayüzü çok geniş ve çoğu konularla alakalı bir şeyleri görebiliyorsunuz. TikTok şikayet hattı başlığımızla amacımız alternatif yapabilecekleriniz konusunda yardımcı olmak.

teknik destek

Daha önce videolarla alakalı şikayet konulu bir içerik hazırlamıştık; kişinin profili üzerinden bildirimde bulunma şekli veya videonun alt kısmında ilgili seçenek üzerinden bildirimde bulunmayı.

İlk zamanlarda yardım bölümleri faklı dillerden oluşuyordu. Sonra genelinde olmasa da bazı bölümleri Türkçe olarak düzenlendi. Alt başlıklarda yer alan seçeneklerde İngilizce olarak karşımıza çıkardı. Baya bir zaman bu şekilde ilerledi. Yakın bir yıl içerisinde çoğu Türkçe olarak dil desteği yer aldı.

TikTok’ a nasıl şikayet edilir

Burada öncelikle mevcut hesabınıza erişiminiz var mı bu önemli. Hesap olmadan uygulama kullanılabiliyor olmasından dolayı hesap açmayanlar olabiliyor.

  • Oturum açamayanların uygulamadaki ? işaretini kullanmalarını öneriyoruz. Bunun için hesap olması gerekmiyor.
  • Karşınıza gelecek bölüm başlıklarından birini seçiniz.
  • Tekrar seçenekler çıkacak ve burada şu an yaşadığınızla alakalı bir seçenek varsa onla devam ediniz veya yoksa yakın birine dokunun devam edin.
  • Açıklamanızı düzgün şekilde yapınız ve ekran görüntüsü ekleyebiliyorsanız yaşanan durumu gösteren bir görsel ekleyin.

Bundan sonrası bekleme sürecidir ve bir kaç gün geçmesini bekleyin. Dönüş yapmadıklarında aynı adım ve alternatif olanla da devam edin.

TikTok şikayet hattı
TikTok şikayet adresleri

TikTok şikayet adresleri

Yardım alabileceğiniz seçenekleri sırası ile aşağıya bırakıyoruz.

  • Support.tiktok.com/tr web adresini kullanarak çok sayıda durumla alakalı yardım konularına ulaşacaksınız.
  • E-posta olarak [email protected] kullanılabilir.
  • Profil alanından iletişim. “Ben” olana dokunun ve köşedeki … alana girin. Buradan rapor et kullanılarak bildirimde bulununuz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz hesap olmadan ulaşmak isteyenler için TikTok iletişim konusuna bakmanızı öneriyoruz.

Çalınan hesapların iletilmesi adına aynı bağlantılar üzerinden işlem yapılabilir. Artı şifrenizi sıfırlamaya çalışırsanız belki size bir çözüm sunabilirler.

Destek talebine dönüş yapılmıyor sorunu

Böyle şeyler çoğu platform için geçerli bir durumdur. Yoğunluk zamanlarında, gözde kaçma ve sıralama faktörü nedeni ile beklenmesi gerekebilir. Burada beklenme sürecinin olmaması sebebi ile dönüş zamanını kimse bilemez.

Sürekli başvuru gönderen kişilerin dönüşlerinin olumsuz görülmesi mümkün. Hatta sistemin otomatik kısıtlama uygulaması durumunu unutmamak gerekiyor.

Forumlarda şunları deneyin şeklinde yazılanlara dikkat edilmesini öneriyoruz. Bir zamanlar öyle söylemleri duyardık; tanıdığım biri sayesin içeriden yardım alıyorum söylemi. Dolandırıcılığa açılan kapılardan biri bu durumdu.

Açılmayan hesaplarda kontrol alanları

Her ne sebeple olursa olsun kullanıcıların yapması gerektiği işlemler bulunabiliyor. Örnek yaşanan belki cihazla veya uygulama tarafında ve kişi farklı sebepler düşünebiliyor. Burada alınan uyarı ve yaşanan duruma göre öneriler yapıyoruz. Bize ileteceğiniz problemin tam halini paylaştığınızda gerekli araştırmadan sonra ya konu içeriği ile ya da mevcut içeriğimiz üzerinden cevap verebiliriz.

Bilmediğiniz durumlarda farklı internet ve cihazla test edilmesi gerekebiliyor. Ek olarak çok sık aynı şeylerin yapılmasından ötürü kısıtlama olasılığı her zaman mümkün. Bir şey yapmadan saatlerce veya bir gün kadar beklenmesi önerilebilir.

Android telefon üzerinden kontrol edilecekler arasında boş alan, tarih ve uygulamanın güncellemelerinin kaldırılması / verilerin silinmesi var. Bunu “Uygulamalar” alanından girerek yapmanız gerekiyor. iPhone kullananlarda durum farklı olabiliyor. Yer sorunu dışında yine tarihin ve erişim izinlerinin kontrol edilmesi gerekebilir.

Gelelim önemli husus uygulama tarafı. Bir güncelleme yapıldı ve çıktı ise öncekine dönün. Ya da telefonun yazılım desteği yok çok eski sürümse TikTok’ un eski versiyonlarından bir kaçı ile deneyin.

müşteri hizmetleri

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.