Şimdi yükleniyor

Tim Cook Açıkladı 2018’in İlk Çeyreğinde İphone X Rekor Kırdı!

2018’in İlk Çeyreğinde İphone X,2018 İphone X Satışları,İphone X Satışları

Tim Cook Açıkladı 2018’in İlk Çeyreğinde İphone X Rekor Kırdı!

Son Güncelleme tarihi 2 Şubat 2018 by Müşteri hizmetleri

2017 Yılında satışa çıkan,İphone X modeli Apple için pekte iyi olmadı gerek yazılımsal sorunlar gerekse şirketin değer kaybı gibi bir çok etken bulunmakta

teknik destek

Apple’ın CEO’su Tim Cook, 2018’in ilk çeyreğini kapsayan mali verileri açıkladı bugünkü kazançlar doğrultusunda, iPhone X‘in “beklentilerimizi aştığını” ve Kasım ayında yapılan İphone X sevkiyatından bu yana her hafta “en çok satan iPhone” olduğunu söyledi.

Apple, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus serisini, şirket geçmişinde herhangi bir iPhone serisinde hiçte bu kadar yüksek gelir getiren bir cihaz pazarlamadıklarını belirtti.

Apple, modellere göre iPhone satışlarını bozmamakla birlikte, şirket 77.3 milyon iPhone sattı, bu da analistin beklentilerinin altında kaldı. iPhone’un ortalama satış fiyatı, önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla 695 $ olduğu halde bu yıl  796 $ seviyesine ulaşan iPhone X sayesinde yükseliş gösterdi.

Cook ayrıca, müşteri memnuniyetinin iPhone X için “çizelgelerden” uzak olduğunu ve Face ID’nin ckullanıcıya verdiği kolaylık sayesinde “inanılmaz derecede iyi satıldığını” söyledi.

Cook, iPhone X’in geleceği ve gelecekte iki iPhone X tarzı cihazı kapsayacak şekilde genişleyen bir ürün yelpazesine sahip olup olmadığını sordu ve elbette yanıt vermeyi reddetti.

Bununla birlikte, Apple’ın iPhone X’deki resepsiyondan “heyecanlandığını” ve bunun lansmanı ile şirketin gelecek on yıllık gelişim sürecini kurduğunu söyledi. “Buna nasıl baktığımızı ve bunun inanılmaz yeniliklerle dolu olmasının sebebi de o zamandan bu yana bildiğimizi bahse girebilirsiniz” dedi.

 

teknik destek

9 yorum

comments user
Fatih

Apple IOS 11.2 , 11.2.1 ve 11.2.2 ye imzayı kesti, umarım haberiniz vardır…

Yorumlar kapalı.