Tim Cook Apple Hisselerini Sattı!

Tim Cook Apple Hisselerini Sattı!

Apple CEO’su görevindeki Tim Cook, geçtiğimiz hafta performans ödülü olarak 560.000 Apple hissesi kazanmıştı. Bu hisselerin değeri ise 125 milyon dolar civarındaydı, Cook’un bu hisselerin 57.8 milyonluk kısmını sattığı öğrenildi.

teknik destek <

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ait dosyada bulunan bilgilere göre Tim Cook, bu hafta içerisinde 265.160 Apple hissesi sattı. Birim fiyatı 216-218 dolar arasında değişen hisselerin satışından 57,8 milyon dolar gelir elde etti. Geriye kalan hisselerin ise Apple tarafından vergiden muaf tutulduğu belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Tim Cook’un kazandığı hisselerin 280 bini S&P 500’de bulunan şirketlere göre Apple’ın gösterdiği performansın ödülü olarak verildi. Kalan yarısı ise Tim Cook’un CEO görevini devam ettirmesi karşılığında aldığı tazminat olarak verildi.

Hisse ödüllendirmeleri Tim Cook için devamlı olacak. Cook, görevini bırakmadığı ve Apple borsadaki güçlü performansından ödün vermediği sürece üç yıl boyunca her yıl ödül olarak 560 bin Apple hissesinin sahibi olacak.

müşteri hizmetleri