Tim Cook’tan İlk Açıklama!

Tim Cook’tan İlk Açıklama!

Apple, geçtiğimiz gün eşi benzeri zor görülen bir başarıya erişti ve dünyanın ilk ve tek 1 trilyon dolarlık halka açık şirketi olmayı başardı.

teknik destek <

Böyle bir başarıdan sonra kamuoyu açıklaması yapmayan CEO Tim Cook, Apple çalışanlarına bir mesaj iletti. Cook’un çalışanlarına yollamış olduğu not Buzfeed tarafınca yayınlandı.

Bahsi geçen notta, başarının şirketin değeri için değerli olduğunu ancak şirketin başarısı için çok önemli bir ölçüt olmadığını belirtti. Çalışanlara teşekkürlerini ileten Cook, işlerinin oldukça zor olduğunu ve daha azını yapmayı her zaman reddetmenin şirketi daha iyi hale getirdiğini ekledi.

Tim Cook’tan İlk Açıklama!

Dev şirket, Salı günü 3. çeyrek döneminin finansal verilerini paylaşmıştı. 3 aylık süreçte 53,3 milyar dolar gelir ve net 11,5 milyar dolar kar etmeyi başaran firmanın hisse başı gelirinin 2.34 dolar olduğunu açıklamasının ardıdnan şirket hisseleri yükseldi.

20 Temmuz tarihinde 4.829.926.000 tane olan hisse senedinin geçtiğimiz gün borsada 206 dolardan işlem görmesi üzerine şirketin piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.

müşteri hizmetleri