Tiyatro Modu Bilmecesi Çözüldü! Mod, iPhone’lara Değil Apple Watch’lara Geliyor!

Apple, geliştiriciler için ilk watchOS 3.2 beta sürümünü henüz yayınlamadı ancak şirket, gelecekteki bu güncellemede tanıtılacak yeni özellikleri vurgulayan sürüm notlarını paylaştı.

müşteri hizmetleri

En önemli yeni özellik, kullanıcıların Apple Watch ekranını hızla kapatmasına ve ekranın kol hareketi ile aydınlanmasını önleyerek uyandırma özelliğini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan Tiyatro Modu‘dur.

Tiyatro Modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar her gelen bildirim için haptik geribildirim almaya devam edecekler ve ekrana dokunarak veya Digital Crown’u kullanarak bildirim bilgilerini görebilecekler.

Apple’ın açıklamasına göre Tiyatro Modu, aslında watchOS 3.1.3’le hayatımıza dahil edildi ancak henüz bir seçenek olarak kullanılabilir değil. Bu da bu özelliğin watchOS 3.2‘de etkin hale geleceğini gösteriyor.

Söylentiler, ilk olarak Tiyatro Modu’nun iOS 10.3‘e ekleneceğini söylüyordu ancak bu modun gerçekte Apple Watch için tasarlandığı ortaya çıktı. Bu söylentiler, Tiyatro Modu’nun patlamış mısır benzeri bir ikonun kullanılarak aktive edileceğini söylüyordu.

Ayrıca watchOS 3.2 güncellemesi, SiriKit desteğini Apple Watch’a getiriyor. Böylece; kullanıcıların mesaj gönderme, ödeme yapma, yolculuk, araç egzersizi yapma, arama yapma veya fotoğraflarla arama gibi işleri yapmaları için Siri’den istifade etmeleri sağlanacak. SiriKit, iOS 10‘un piyasaya sürülmesinden bu yana iOS cihazlarında kullanıma sunulmuştu ancak Apple Watch için yeni bir girişim olacak.

WatchKit Framework Enhancements ve AVAudioPlayer API’leri watchOS 3.2’e eklenen diğer yeni özellikler arasında yer alıyor. iOS 10.3, tvOS 10.2 ve macOS Sierra 10.12.4‘ün ilk beta sürümleri geliştiriciler için bugün yayınlandı ve yakında Apple Watch’lar için watchOS 3.2’nin ilk beta sürümünü göreceğimiz kesin ama bunun tam olarak ne zaman gerçekleşeceği şimdilik belirsiz.

müşteri hizmetleri

“Tiyatro Modu Bilmecesi Çözüldü! Mod, iPhone’lara Değil Apple Watch’lara Geliyor!” üzerine 15 yorum

  1. En kısa süre içerisinde iponeden kurtulmaya çalışacağım. Bir yıldır güncellemeleri takip etmekten bıktım. Her güncelleme hayal kırıklığı ile sonlandı.Android en iyisi.

Yorumlar kapalı.