İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Touch ID App Store Üzerinde Çalışmıyor mu? İşte Bu Sorunun Çözümü için Birkaç Yöntem

Touch ID’yi yani parmak izinizi kullanmak, uygulamalar içinde alışveriş yaparken parola veya şifre girmekten kesinlikle kolaydır. Aslında bu şekilde girişi daha güvenli ve aynı zamanda çok daha hızlıdır.

teknik destek

Ne yazık ki Her şey mükemmel olmayabiliyor. Bazen Touch ID, App Store’da düzgün çalışmayarak tepki çekebiliyor. Böyle durumlarda parmak iziniz yerine parolanızı girmeniz istenilir ve parolanızı girerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Eğer ki benzer sorunla hep karşı karşıya geliyorsanız endişelenmeyin, bu yazımızla sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Touch ID’nin App Store Üzerinde Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Adım 1: iPhone veya iPad’de Ayarlar > Touch ID ve Parola menüsünü açın. Parolanız istenilebilir. Geçerli parolanızı girerek devam edin.

Adım 2: “Touch ID’yi şunun için kullan” başlığı altındaki iTunes ve App Store seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.

Adım 3: Şimdi cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınızı kapatmak için uyku / kilit düğmesine basılı tutun. Cihazınızı yeniden açmak için aynı şekilde devam edin.

Adım 4: Yeniden Ayarlar > Touch ID ve Parola menüsüne gidin. Eğer iTunes ve App Store seçeneği kapalıysa yeniden açın. Eğer ki açıksa bu seçeneği açıp kapatın.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra App Store’dan bir şey satın alırken Apple ID parolası girmek yerine Touch ID’yi kullanabilirsiniz. App Store her 24 saatte bir defa Apple ID parolanızı güvenliğiniz için soracaktır.

Bazı durumlarda da Touch ID üzerinde beklenmedik donanım sorunları yaşanabiliyor. Bunun kontrolünü sağlamak için cihazınızı kilitleyip Touch ID’yi kullanarak açmayı deneyebilirsiniz. Eğer ki olmazsa bu gibi durumlarda sorununuzun donanımsal olduğundan eminseniz dışarıdan müdehale edemezsiniz. Apple Store veya Apple Premium Reseller’den destek alın.

Eğer ki sorununuz çözüldüyse veya farklı bir sorunla karşı karışıyaysanız hemen aşağıdan yorum yaparak veya Apple Destek sayfamızı kullanarak destek alabilirsiniz.

teknik destek