İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Touch ID Kullanım Alanı Genişliyor mu?

Touch ID parmak izi teknolojisi büyük değişimlere açık görünüyor. Apple’ın önümüzdeki süreç içerisinde Touch ID ile ilgili yeni planlarının olabileceği gündemde.

teknik destek

touch-id

Teknoloji dünyasının önemli internet sitelerinden Mashable tarafından hazırlanan haber Tocuh ID parmak izi teknolojisinin kullanım alanının gelişeceği yönünde. Apple’ın önemli projelerinden biri olan elektrikli araba üretimi konusunda Touch ID’nin projenin bir parçası olabileceği öngörülüyor. Apple tarafından üretilmesi beklenen bu araçlar sürücülerini Touch ID üzerinden tanıma sistemine sahip olacak. Sürücüler Touch ID ile araçlarının kapılarını açabilecek ve aynı zamanda yine bu teknoloji ile aracı otomatik pilota geçirebilecek. Ancak bu konuda %100 bir netlik olduğu söylenemiyor.

touch_id

Touch ID parmak izi teknolojisi Apple güncellemeleri ile daha da genişliyor. Bu durum iddiaların doğru olabileceği hususunda bir çıkış noktası olabilir. Touch ID ile Apple tarafından üretilecek elektrikli otomobillerin kontrol edilebilecek olması bir ilk değil. Viper SmartStart uygulaması üzerinden BMW otomobillerinin kilidini açmak mümkün. Ancak yine de Apple’dan bu konuda çok daha gelişmiş bir teknoloji beklemek yanlış bir beklenti olmaz. Üstelik iOS 10 güncellemesinin neredeyse Touch ID üzerine kurulu olduğu düşünülürse Apple’ın bu yönde bir ilerleme gerçekleştireceğini düşünebiliriz.

 

 

teknik destek