İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toyota Yeni Supra Neye Benzeyecek! Açıkladı

Toyota’nın efsane spor arabası olan Supra çok yakında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. İlk olarak 1978 yılında üretilen Supra hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Toyota Yeni Supra neye benzeyecek bu konu hakkında açıklama yaptı.

teknik destek

Efsane tam anlamı ile geri dönüyor. Toyota Supra en son 1992 yılında yenilendi ve üzerinden tam 25 sene geçti. Toyota  Supra Geneva Motor Show 2018’de tanıtılacak. Toyota’nın Supra konusunda hedefleri oldukça büyük firma kendisine oldukça büyük bir hedef koymuş. Toyota Supra’yı bir ikon araç haline getirmek istiyor.

Toyota Yeni Supra

Toyota Yeni Supra için daha önce bazı fotoğraflar sızdırılmıştı ancak bunların gerçek Toyota Yeni Supra görselleri olup olmadığı netlik kazanmamıştı.

Toyota bir tweet attı ve ufak da olsa bir spoiler verdi. Bu spor arabanın en büyük özelliği teknik özellikleri ve hafif olması, Toyota  Supra’nın ağırlığı ile ilgili bilgilerde gelmeye başladı. Resmi olmasa da yeni Supra’nın 1.489 kg ağırlığa sahip olacağı söyleniyor.

Toyota 20 yıl önceki 1510 kg ağırlığındaki Supra Mark-IV (turbolu 1569 kg) modeline göre iyi bir gelişme kat eden araç, meraklıları için heyecan uyandırıyor. Toyota 70’li yıllardaki popüler dönemine dönecek mi bunu ilerleyen dönemle göreceğiz.

teknik destek