TrueDepth Kamera Sistemine Sahip iPad Satış Rekoru Kırabilir!

2018 iPad Pro Modeli

iPhone X’in sahip olduğu yüz tanıma sistemi Face ID’nin bir bütün olduğu TrueDepth kamera sisteminin gelecek yılki iPad modellerinde yer alacağı bir süredir dile getiriliyor. Apple’ın böyle bir adım atmasının tablet satışlarını önemli ölçüde artıracağı beklentisi söz konusu.

teknik destek

Apple’ın 2018 iPad modellerinde böyle bir adım atıp atmayacağı şu an için kesin değil ancak bu sık sık dile getiriliyor çünkü Apple’ın fiziksel Ana Ekran düğmesi gibi TrueDepth kamera sistemini cihazlarında bir imza haline getireceği öngörülüyor.

Analistlerin gelecek yılki iPad modellerinde TrueDepth kamera sisteminin yer alacağı düşüncesine iten şey ise tedarikçilerin büyük hazırlık yapmaya başlamalarından kaynaklanıyor. Tedarikçi kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Tayvan merkezli VCSEL tedarikçileri Visual Photonics Epitaxy (VPEC), Epistar, Advanced Wireless Semiconductor (AWSC) ve Global Communication Semiconductors gelecek yıl için hazırlıklara başladılar bile.

Şirketin dikey boşluk yüzeyli lazer (VCSEL) tedarikçilerini gelecek yıl için yoğun satış beklentisi ile uyardığı ileri sürülüyor. Ayrıca, uluslararası parça tedarikçileri Lumentum Holdings, Finisar, Princeton Optronics ve Heptagonda’nın da üretime hız verdiği gelen bilgiler arasında. Ayrıca Apple’ın iOS cihazları için VCSEL tedariği adına Finistar’a 390 milyon dolar yatırım yapıldığını da hatırlatalım.

Özetle, Apple’ın TrueDepth kamera sistemi üzerine büyük planları olduğu görülüyor ve bu teknolojisini daha fazla cihazında konumlandırarak cihazlarını daha ilgi çekici hale getirmeyi hedeflediği anlaşılıyor.

müşteri hizmetleri