Trump’ın iPhone’u Dinleniyor Mu?

trumpin-iphoneu-dinleniyor-mu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın kullandığı iPhone ortaya atılan iddialara göre dinleniyor. Peki Donald Trump’ın iPhone’unu kim ya da kimler dinliyor? 

teknik destek

Amerika tarihinin en aykırı başkanlarından birisi olan Donald Trump şimdi de kullandığı iPhone’un dinlenmesiyle gündemde. Güvenliği yüksek olan bir telefon kullanmak yerine Amerikan malı olan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan iPhone kullanmayı tercih eden Donald Trump’ın başı kullandığı iPhone ile dertte. 

Trump’ın asistanları her ne kadar Trump’ı güvenli hat kullanması yönünde sıkça tavsiyelerde bulunsalar da görünüşe herhangi bir başarı elde edememiş gibi görünüyorlar. Beyaz Saray Bilgi teknolojileri ve İletişim Ajansı tarafından Donald Trump’a verilen iPhone modelleri internete sadece Wi-Fi üzerinden bağlanıyor. Bu telefonlardan birisinde Twitter ve bazı uygulamalar yüklüyken diğer telefonda herhangi bir uygulama bulunmuyor. Başkan yardımcıları ve Trump’ın asistanları Trump’ın telefonlarının düzenli olarak değiştirilmesi gerektiğini aksi halde güvenlik tehdidinin ortaya çıkabileceğini düşünüyor. Sorun ise tam bu noktada kaynaklanıyor. 

Trump’ı Kim Dinliyor?

New York Times’ın haberine göre Trump’ın değiştirmediği bu telefonlarda bulunan güvenli hatta önemli açıklar bulunuyor. Bu açıklar neticesinde Trump’ın görüşmeleri Çin ve Rus gizli servisleri tarafından dinleniyor. Eğer ki bu bu bilgi doğruysa çok yakında büyük bir diplomatik kriz ortaya çıkabilir. 

müşteri hizmetleri