İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TSK’dan PUBG oyunu uyarısı

TSK PUBG oyununun tehlikeli olabileceğini vurguladı. İstihbarat alanında zafiyete neden olabileceği için dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

teknik destek

Türk Silahlı Kuvvetleri, son dönemde en popüler video oyunlarından bir olan PUBG hakkında personeline bilgi yazısı gönderdi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada terörist grupların PUBG oyununun mobile sürümü üzerinden bilgi ve istihbarat elde etmeye çalıştıkları bildirildi. Bir çeşit hayatta kalma ve savaş oyunu türünde olan PalyerUnknown’s Battleground yani yaygın adı ile PUBG oyunu için uyarılarda bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri, oyun sırasından oyun içi iletişimde bulunan personellerini dikkatli olmaları hususunda uyardı.

Son derece popüler olan ve dünya üzerinde toplamda 400 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşan oyun sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin görev, yer, zaman ya da rütbe gibi bilgileri kesinlikle vermemeleri gerekiyor.

TSK’dan PUBG oyunu uyarisi-2

Bilgi elde etmeye çalışıyorlar

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan uyarılarda, teroristlerin PUBG Mobile oyunu üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştıkları bilgisi verildi. Yapılan bir diğer açıklamada ise oyun sırasında arkadaş oldukları Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinden bilgi almaya çalışan teröristlerin de varlığından da bahsedilmektedir.

PUBG oyunu nedir?

Multiplayer yani çok oyunculu bir video oyunu olan PlayerUnknown’s Battleground en fazla 100 oyuncunun bir harita üzerinde savaşarak hayatta kalma prensibine dayalı bir oyun. İstedikleri zaman uçaktan atlayan kişiler, oyunda bulunan adanın herhangi bir yerine işin yapıyorlar ve ada üzerinde buldukları itemler ile hem kendilerini hem de silahlarını geliştirerek diğer oyuncuları öldürerek birincilik elde etmeye çalışıyorlar.

teknik destek