İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TSMC’nin, 2017 Yılında Gelecek Olan iPhone’lara Güç Verecek A11 Çip Siparişlerini Aldı İddiası

Digitimes’ın yayınladığı haberde, TSMC’nin 2017 yılında gelecek olan iPhone’ların güç alacağı Apple’ın A11 çiplerinin siparişlerini aldığı belirtiliyor. Bu haberi özel yapan şey ise TSMC-Samsung kapışmasını muhtemelen TSMC’nin kazanmış olması. Yani iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın çiplerinin tamamını TSMC tedarik edecek diyebiliriz.

Tayvanlı şirket, A11 çiplerin üretiminde çipin arka kısmına entegre fan çıkışı ve suya karşı özel ambalajlama teknolojisini kullanacak. Ayrıca Apple’ın 2017 iPhone’ları için OLED sürücüsü IC üretimi için de Apple’la sözleşme yaptığını iddia ediyor. Sözleşmenin detayında OLED ekran panellerinin TSMC ve iş ortakları tarafından çıkartılacağı iddia ediliyor.

10nm üretim teknolojisiyle üretilecek olan A11 çip ile Apple, TSMC’nin özel üretim tekniklerini uygulamaya alacak. DigiTimes sızıntılar konusunda geçmişte de bol referansa sahip bir kaynak. Kimi söylentilerinin gerçeği yansıtması ile de ün kazanmış durumda. Yine de olaya teyakkuzla yaklaşmak gerekiyor. Ancak yakın zamanda Apple’ın 2017 yılı planları için tedarikçi anlaşmalarının daha olağan şekilde sızdırılacağından emin olabilirsiniz.