Şimdi yükleniyor

Tüm 2017 iPhone Modelleri için Kablosuz Şarj Aleti Ayrı Satılacak!

iPhone 8 vs iPhone 7 Plus

Tüm 2017 iPhone Modelleri için Kablosuz Şarj Aleti Ayrı Satılacak!

Apple aygıtları ile ilgili tutarlı tahminleri ile yakinen tanıdığımız KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, dün iPhone 8’de Touch ID’nin yer almayacağı dahil olmak üzere, bu yıl piyasaya sürülecek olan yeni nesil üç iPhone’la ilgili on öngörüsünü paylaşmıştı. Kuo’nun tam öngörü notu MacRumors’un eline geçti ve analistin gündeme gelmeyen bazı tahminleri de gün yüzüne çıkmış oldu.

teknik destek

Her şeyden önce, Touch ID konusuyla ilgili olarak Kuo’nun paylaştığı raporda açıkça iPhone 8’in parmak izi tanımayı desteklemeyeceği açık bir şekilde dile getiriliyor. Kuo’nun iddiası aradan geçen süre içerisinde Bloomberg tarafından ele alındı ve Touch ID’nin iPhone 8’de gelişmiş yüz tanıma teknolojisi ile yer değiştireceğini öne süren bir raporla desteklendi.

Şarj tarafındaysa analistin bazı öngörüleri mevcut. iPhone 8’in ve ona eşlik edecek aygıtların (iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın) WPC standardı kablosuz şarj işlevselliğini sorunsuz desteklemek için metal çerçeveli ve cam gövdeleri ile geleceklerine kesin gözüyle bakılıyor. WPC standardı, birçok Android cihazında yerleşik olan Qi kablosuz şarj işlevselliğini destekleyen Wireless Power Consortium atıfta bulunmaktadır.

Kuo’ya göre, kablosuz şarj işlemi, yeni iPhone’ların yanında satın alınacak isteğe bağlı bir aksesuar ile sağlanacak. Yani kablosuz şarj için kutudan herhangi bir ek aksesuar çıkmayacak. Qi kablosuz şarj etme, iPhone 8’in uzun menzilli yani gerçek bir kablosuz şarj özelliğinden ziyade endüktif şarjı destekleyeceğini öne süren söylentilerle paralellik göstermektedir.

iPhone-8-Kablosuz-Şarj Tüm 2017 iPhone Modelleri için Kablosuz Şarj Aleti Ayrı Satılacak!

Kuo ayrıca, iPhone 8’in daha yüksek şarj verimliliği için gömülü bir USB-C güç dağıtımı IC’sini içeriyor olacağına ve bugün iPhone’larda bulunan bir USB-A bağlantı noktasına sahip olacak olan aynı 5W güç adaptörüyle birlikte gönderilmeye devam edeceğini düşünüyor. USB-A’dan lightning kablosuna dönüşümü destekleyen standart bir aksesuar da kutuya dahil edilecek. Bu tahmin, Barclays analisti Blayne Curtis tarafından yapılan bir tahmin ile kısmen uyuşuyor. Blayne geçen hafta, iPhone 8’in USB-C konektörlü 10W güç adaptörü ile birlikte geleceğini söylemişti.

Kuo’nun son tahmini ise üç yeni iPhone modelinin RAM miktarı ile ilgili. 4.7 inç iPhone 7s’in 2GB RAM’e sahip olmasına karşın 5.8 inç OLED iPhone 8’in ve 5.5 inç iPhone 7s Plus’ın 3GB RAM’e sahip olması analist tarafından dile getiriliyor. Daha iyi AR performansı için üç yeni modeli, iPhone 7 ve 7 Plus’tan yüzde 10 ila 15 daha hızlı olacak.

Kuo’nun söylediklerinin geri kalanı, sınırlı renk seçenekleri ile iPhone 8’den, yüz tanıma için 3D algılama, 64GB ve 256GB depolama seçenekleri, geliştirilmiş bir hoparlör sistemi ve muhtemel arz sıkıntısı gibi öngörüleri kapsıyor.

teknik destek