İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüm Detayları ile watchOS 4! watchOS 4’e İlk Bakış

Apple, iOS 11‘i ve macOS High Sierra‘yı tanıttığı WWDC etkinliğinin açılış konuşmasında büyük yenilikler ile watchOS 4‘ü tanıttı. Apple’ın tabiri ile watchOS 4, daha duyarlı, daha yakın ve daha akıllı.

teknik destek

watchOS 4 ile Apple Watch’unuz genel olarak, daha akıllı bir yaşam koçu ve antrenman arkadaşı, müzik zevkinizi daha iyi anlayan bir uzman ve çok daha proaktif bir tam zamanlı yardımcı haline geliyor.

Aktivite

watchOS 4 Aktivite

watchOS 4 ile Aktivite, sizi daha iyi tanıyor ve sizi daha ileri taşıyor. Apple Watch’u güne başlarken bileğinize takın ve ilerleme durumunu gösteren güncellemeler alın. Gerçekleştirmek üzere olduğunuz hedef gibi bilgileri öğrenin veya performansınızı korumak için gerekli motivasyonu bulun.

Gün sonunda ise, Apple Watch, biraz desteği ihtiyacınız olup olmadığını anlayacak kadar akıllı. Zamanı geldiğinde hedeflerinize ulaşmanız için belirli öneriler alacaksınız.

Ayrıca Apple Watch, motivasyonunuzu uzun süre korumanız için size geçen ayki başarılarınız doğrultusunda kişiselleştirilmiş hedefler sunuyor.

Her şeyden önce ise, başarılarınızı yeni tam ekran efektleri ile kutlayarak sizi ödüllendiriyor.

Antrenman

watchOS 4 Antrenman

watchOS 4 ile Antrenman, tam da antrenman şeklinize göre tasarlandı. watchOS 4 ile antrenmanlarınıza hızlı bir şekilde başlangıç yapabilir, yeni geliştirilen size özel kalp atış hızı ve hareket takibi özellikleri ile yoğun kardiyo antrenmanlarınız sırasında yaktığınız kalorinizi çok daha doğru bir biçimde takip edebilirsiniz.

Güncellenmiş Havuzda Yüzme antrenmanı sayesinde tüm turlarınızı ve molalarınızı, her bir turdaki temponuzu ve kulaç türlerine göre yüzdüğünüz mesafeyi otomatik olarak takip edebilirsiniz.

En önemlisi ise, Apple Watch’unuzla uyumlu spor ekipmanınız ile onu eşleştirerek kalp atış hızı, kalori ve hız gibi önemli ölçümleri tüm aygıtlarınızla eşzamanlı tutabilirsiniz.

Hızlı Geçiş, Rahatsız Etme gibi özelliklerle antrenman keyfinizi katlayabilirsiniz.

Müzik

watchOS 4 Müzik

watchOS 4 ile motivasyon yeni bir ritim buluyor. Apple Watch sevdiğiniz şarkıları şimdi daha iyi biliyor ve daha fazla şarkı depolayabiliyor. Otomatik Eşzamanlama özelliği sayesinde Beğeneceğiniz Müzikler, Rahatlatan Müzikler, Yeni Keşifler ve En Çok Çalan Listeler gibi Apple Music’in sizin için derlediği müzik listeleri Apple Watch’unuza geliyor.

Tam Zamanlı Yardımcı

watchOS 4 Tam Zamanlı Yardımcı

watchOS 4 ile hem anı hem de sonraki anı yaklayabilirsiniz. Siri saat kadranı sayesinde Siri’nin akıllı özelliklerini, ihtiyacınız olan bilgileri proaktif bir biçimde tam da ihtiyaç duyduğunuz anda alıyorsunuz. Ayrıca yeni bir Siri komplikasyonu da var. Bu, bugüne kadarki en akıllı saat kadranı.

Koleydoskop saat kadranı sayesinde, sabit görüntüleri gün içerisinde hareket ederek değişen ve Digital Crown’u çevirdiğinizde daha hızlı hareket eden iç içe geçmiş büyüleyici desenlere dönüştürün.

watchOS 4, Toy Story saat kadranı ile Woody, Buzz, Lightyear ve Jessie animasyonlarını bileğinize getiriyor.

watchOS 4 Ne Zaman Yayınlanacak?

watchOS 4’ün final sürüm (GM), bu sonbaharda muhtemelen Eylül ayında yayınlanacak.

teknik destek