Şimdi yükleniyor

Tüm iPhone 7 Plus ve Simsiyah iPhone 7 Modelleri Tükendi

iphone7-tasarimi

Tüm iPhone 7 Plus ve Simsiyah iPhone 7 Modelleri Tükendi

Son Güncelleme tarihi 15 Eylül 2016 by

teknik destek

Apple’ın yayınladığı basın bildirisine göre tüm iPhone 7 Plus ve simsiyah iPhone 7 modellerinde stoklar tükendi. TechCrunch’un haberine göre lansmana bir gün kala bütün iPhone 7 Plus modelleri satıldı. iPhone 7’de ise simsiyah renkli model tükendi.

Apple, açıklamasında dünya çapında perakende mağazaları ve satış ortakları üzerinden izledikleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ön sipariş rakamlarının kendilerini çok mutlu ettiğini belirtiyor.

16 Eylül Cuma günü mağazalardan iPhone 7 almak isteyen müşterilerin sadece Siyah, Gümüş, Altın ve Roz Altın renk seçeneklerini bulabileceklerini belirten Apple yetkilileri, simsiyah iPhone 7 ve tüm iPhone 7 Plus (bütün renkler) modelerinin tamamen tükendiğini belirtiyorlar. Bu sebeple Cuma günü ön siparişsiz iPhone almak isteyen müşterilerin stok kontrolü yapmadan gitmemelerini belirtiyorlar.

Müşterilerin Apple.com üzerinden tüm modelleri sipariş vermeye devam edebildiklerini belirten yetkililer, mümkün olduğunca çabuk bir şekilde yeni iPhone almak isteyen herkese iPhone’ları ulaştırmak için çalıştıklarını, müşterilerine sabırları İçin teşekkür ettiklerini belirtiyorlar.

iPhone 7 tanıtımından sonra özellikle Jet Black (simsiyah) rengi ön plana çıkmıştı. Bu rengin Apple’ın çizilme uyarısına rağmen çok satacağı belliydi. Ama bence asıl patlama iPhone 7 Plus’ta yaşandı. DSLR kalitesinde fotoğraf deneyimi ve 3GB RAM ile iPhone 7’ye göre daha çok ön plana çıkan bu modele Apple’ın da umut bağladığı Tim Cook’un paylaştığı resimlerden ve dün yayınlanan reklam filminden belliydi.

Açıkçası Apple Foni ekibi olarak biz de iPhone 7 Plus’ın daha çok satacağını düşünüyoruz. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta görüldüğü gibi muhtemel bir stok sorunu var. Bu sebeple ülkemizde eğer ön sipariş süreci olursa yeni iPhone almak isteyenlerin satışa çıktığı günlerde kapı kapı dolaşmak yerine ön sipariş vermelerini tavsiye ediyoruz.

teknik destek