Tüm iPhone’lar İçin Önemli Karar Alındı!

gray

Tüm iPhone’lar İçin Önemli Karar Alındı!

teknik destek <

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve piyasa üzerinde büyük yankı uyandıran GrayKey adlı bir cihaz, Apple’ın başına dert olmaya başlamıştı. Kilitli kalan iPhone cihazlarına bir şekilde açmayı başaran ve içerideki bilgileri sızdıran GrayKey cihazı için de, Apple çalışmalara başladı ve yeni bir iOS sürümüyle bu durumu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

GrayKey 30.000 Dolar’a Satılıyor

Grayshift tarafından ortaya çıkarılan GrayKey cihazı, ABD’de 30.000 Dolar’dan alıcısını bekliyor. Cihazı alan kullanıcılar, sadece iki adet Lightning kablosuyla kilitli olan cihazları açmayı başarıyor ve cihazların içerisinde bulunan bilgilerin büyük bölümünü de dışarıya sızdırıyor. Sözleşme ve prensip gereği Apple bile bu kadarını yapamazken, GrayKey adlı cihazın bunları yapabilmesi firmanın bir hayli canını sıkmaya devam ediyor.

gray1

Yeni Sürüm Kurtarıcı Olacak

Apple, bildiğiniz gibi son dönemlerde meydana gelen güvenlik problemleriyle başa çıkmaya çalışıyor ve kullanıcılarının özel bilgilerini bir hayli önemsiyor. Bu nedenle GrayKey cihazıyla da iOS 11.4 sürümüyle başa çıkmaya çalışan Apple, sürüme yeni bir güncelleme getirerek bu durumu ortadan kaldırmayı hedefliyor. iOS 11.4 sürümüyle beraber gelecek olan ‘’USB Kısıtlı Mod’’ adlı uygulama sayesinde, 1 hafta boyunca hiçbir şekilde kilitlenmemiş iPhone cihazlarından veri aktarımı tamamen engellenecek. Bunun yanı sıra telefona ve bilgisayara bağlanan Lightning cihazı da, sadece cihazı şarj etme görevinde kullanılacak.

 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.