Şimdi yükleniyor

Türk Telekom faturasız hatta TL gönderme yükleme

Türk Telekom faturasız hatta TL gönderme yükleme

Türk Telekom faturasız hatta TL gönderme yükleme

Son Güncelleme tarihi 22 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

Türk Telekom hattı kullananlar, diğer Türk Telekom faturalı’ dan faturasız hatta TL gönderme veya TL istemek için hangi yolu izlemesi gerektiğini adımlarıyla anlatıyoruz.

teknik destek

Türk Telekom, Turkcell TL gönderme ya da Türk Telekom’ dan Vodafone kontör gönderme mümkün mü? Kesin cevabını sizler için araştırdık. İşte Telefon numarasına TL gönderme açıklaması…

Eski zamanlarda bu lira paylaşma özelliği tüm operatörlerde geçerliydi. İstediğimiz hattan başka operatör hattına kontör gönderebiliyorduk. Sonralarda sanırım operatörlerde çıkan karışıklık veya iş yükünden dolayı mıdır bilemiyoruz bu kaldırıldı.

Türk Telekom’ dan Türk Telekom’ a TL gönderme

Tüm şebeke içi hatlarda lira paylaşımı ücretli olarak yapılmakta. Ama yeni açılan hatlarda bekleme süresi bulunuyor. Faturalılarda bir fatura ödeme sonrası, faturasızlarda ise 1 ay geçmesi gerekiyor.

Lira isteme ücretli mi? Gönderilen TL dışında bir ek ücret ödenmemekte.

Paylaşılan TL ne zaman hatta yükleniyor? Yüklemeyi onaylamanız için gelen mesaja cevap verdikten ve işleminiz sorunsuz tamamlandı mesajından hemen sonra yükleme gerçekleşmiş olacak. Bekleme 5 dakikadan fazla pek görülmemekte. Tabi ki yükleme sisteminde sorun çıktıysa askıya alınıyor ya da gerçekleşmeyebiliyor. Bundan dolayı her zaman işlemin sorunsuz yapıldığını belirten SMS’ i beklemenizi öneriyoruz.

Türktelekom TL gönderme;

  • 9235 servisini arayarak yapabilirsiniz
  • 9235′ e SMS göndererek talep edebilir. Yani mesaj alanına numarayı yazıp sonra lira miktarını…
  • *100# tuşlamasıyla çıkan bölümden…
  • Türk Telekom’ un Web online uygulamasından
  • Son olarak yetkili bayilerle yapabilirsiniz
Turktelekom-TL-gonderme-2 Türk Telekom faturasız hatta TL gönderme yükleme
Türk Telekom TL gönderme

Türk Telekom TL gönderme ücreti ne kadar?

1 Lira’ dan başlayıp 9 Lira’ ya kadar 1.39 Lira, 10′ dan 20 Lira’ ya kadarda 1,99 Lira’ dan ücretlendirilecek. Her gönderim işleminde aynı ücret alınmaya devam edecek. Tek işlemde en çok 20 ve 1 ay içindeyse 100 Lira’ ya kadar gönderim yapılabilir.

Faturasızda kontör olarak yansıyacak ücretlendirme, faturasızlarda ise kontör düşüşü olarak yansıyacak.

Kurumsal hatlardan TL gönderme işleminin yapılabilmesi için hat yetkilisinin lira gönderimi hizmetine onay vermesi gerekiyor. Hat kullanıcısı tek onayla artık sürekli paylaşım yapabilecek.

Faturasız / faturalılarda lira paylaşımı servisi kapalı ise, işlem sonucu bu servisin devre dışı olduğu mesajı ile tamamlanacak.

Türk Telekom’ dan başka hatlara TL gönderme olmadığından, hangi operatöre kontör gönderilecekse o şirketin resmi web sayfasından kredi kartıyla istediğiniz telefon numarasına TL gönderebilirsiniz.

teknik destek