Turkcell dijital ihracat yaparak dünyaya açılacak

Turkcell dijital ihracat yaparak dünyaya açılacak

Turkcell, dijital operatör servisleri ve vizyonuyla beraber bütün dünyaya açılıyor. Şimdi Lifecell Ventures’le beraber dijital ihracat döneminin başlatılmasını gerçekleştiriyor. Turkcell’in Mobil Dünya Kongresi’nde yaptığı açıklamaya göre, dünya genelinde dileyen herkes Lifecell Ventures tarafından sunulmakta. Fizy, BİP, Livebox, Dergilik, Paycell, Hesabım, Upcall, RTM ve Hızlı Giriş servislere ulaşabilecek.

teknik destek

Turkcell, 2015 yılında gerçekleştirdiği dönüşüm çalışmalarıyla beraber dünyanın ilk dijital operatörü haline gelmeyi başarmıştır. Turkcell şimdi ise bütün dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanımda olan servislerini hepsini Lifecell Ventures çatısı altında operatörlerine sunmaktadır. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu bu konuyla ilgili Mobil Dünya Kongresi’nde bir konuşma yaptı. Terzioğu yaptığı açıklamasında Türkiye’nin son yıllarda neredeyse her alanda kendi teknolojisini geliştirmeyi hedeflediğini belirtirken şimdi ise dijital ihracat dönemine başladıklarını açıkladı.

Turkcell dijital ihracat alanında gelişiyor

Terzioğlu açıklamasında Lifecell Ventures ile beraber rekabet sırasında öne geçme zamanının geldiğini vurgularken son 10 yıl içerisinde Telekom altyapısı kullanılarak dünyada milyarlarca kişiye ulaşan OTT’lerle rekabet etmenin asıl yolunun OTT yeteneklerini ve Telekom teknolojisini birleştirmek olduğunu belirtti. Aynı zamanda Turkcell2in 2015 yılı içerisinde başlattığı dönüşümle beraber sadece sabit altyapılarla mobil altyapıların birleştirilmediğini. Bunun üzerinde OTT yetenekleriyle Telekom yeteneklerinin de bir araya getirildiğini belirtirken bugün geldikleri noktada birçok servisinin rakiplerini geride bıraktığını açıkladı.

Kaan Terzioğlu şimdi ise bu deneyimlerini dünyadaki Telekom sektörüne taşımanın zamanı geldiğini vurgularken. Lifecell Ventures’le beraber arık bu sundukları servisleri diğer operatörlerin müşterilerine de sunacaklarını belirtti.

müşteri hizmetleri