Turkcell kalan interneti öğrenme

Turkcell kalan internet paketini öğrenme

Telefondan ne kadar internet kullandığınızı uygulama ve operatör hizmetinden öğrenebilirsiniz. Turkcell kalan internet sorgulama veya kalan dakika sorgulaması nasıl yapıldığını anlattığımız yazıda dikkat etmeniz gereken hususlara da yer vermeye çalıştık. Kalan internet nasıl öğrenilir?

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok GSM operatörleri bulunmakta. Bu operatörler içerisinde en çok tercih edilenler arasında Turkcell’de bulunmaktadır. Her operatörde olduğu gibi Turkcell’de de avantajlı paketler bulunmakta. Ancak belirlenen tüketimi aşmamak için zaman zaman, kullanıcılar tarafından paket kontrolü yapılmaktadır.

İnternet kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Kullandığınız internet paketi yetersiz ise telefonda kota sınırlaması varsa kesinlikle kullanmanızı öneririz.
  • Paket yetersizliğinde 4.5G yerine 3G kullanmanızı öneririz.
  • Çoğunlukla WiFi’ den bağlantı yapıyorsanız kopmalarda mobil veriden yani mobil internet tüketimi olmaması için iPhone’ da hücresel veriyi, Android’ de mobil veri bağlantınızı kapalı duruma getirin.
  • Varsa duran internet paketi tercihiniz olsun.
  • Arka planda açıkta olan uygulamalara dikkat ediniz. Uygulamalar sürekli internet harcamaya devam edebilir.
Turkcell-kalan-internet-paketini-sorgulama-2
Turkcell kalan interneti öğrenme

Turkcell kalan interneti öğrenmek için çoklu yöntem bulunuyor. Mesajla, aramayla veya internetten sorgulama gibi…

Kalan interneti mesaj ile paket sorgulama

Kullandığınız telefondan mesajlar bölümüne girerek alıcı bölümüne “2200” numarasını girmelisiniz. Daha sonra mesaj bölümüne “kalan” yazarak, gönder seçeneğini seçtikten kısa bir süre sonra paketiniz de kalan kullanım ile ilgili bilgilendirici mesaj alacaksınız. Böylece paketinizi sorgulamış olacaksınız.

İnternet üzerinden Turkcell paket sorgulama

Turkcell.com.tr adresine girerek üst menüde yer alan “hesabım” seçeneğine basarak, Turkcell şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra Açılan sayfanın sol tarafında bulunan “Hat Özetim” bölümünü tercih ederek kalan dk. ve internetinizi görebilirsiniz.

Arama yaparak Turkcell kalan paketi öğrenme

Telefonunuzdan *100# tuşlarını tıklayarak arama yaparak ya da 0532 757 2222 numarasını arayarak kalan paketinizi sorgulayabilirsiniz.

Yukarıdaki üç işlemde kolaylıkla yapılabilmektedir. Size göre en rahat olan seçeneği uygulayıp kalan paketinizi öğrenebilirsiniz.

Turkcell kalan internet paketini öğrenme ve kalan dakika öğrenme sorgulamasında sorun yaşayanlar yazsın. Ekran görüntüsü paylaşılırsa daha iyi olur. Gün içerisinde dönüş yapmaya çalışırız.