İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’de Apple Harita Uygulamasında Trafiği Görme Yeteneği Artık Kullanılabilir

Apple‘ın şüphesiz başlangıcından bu yana en çok tartışılan uygulaması olan Harita uygulaması her geçen yıl yeni iOS sürümleri ile daha kullanılabilir hale geliyor. Yeni özellikleri ve etkileyici pratik kullanımı ile eşsiz bir hizmet sunan ve Google Haritalar‘a adeta bir alternatif haline gelen Apple Harita uygulamasına geçte olsa ülkemizi yakından ilgilendiren bir yenilik kullanıma sunuldu.

teknik destek

ABD ve Avrupa başta olmak üzere pek çok ülke ve bölgede zaten kullanılabilir olan trafik yoğunluğunu bir diğer deyişle trafiği görme yeteneği artık Türkiye‘de de kullanılabilir durumda.

Apple Harita uygulamasını iPhone veya iPad cihazınızda açtığınızda anlık trafik durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Trafiğin hangi yollarda yoğun veya rahat olduğunu tek bakışla görebilirsiniz. Varsayılan olarak harita uygulamasında açık olarak gelen trafiği göster bilgisi eğer ki kapalıysa haritanın sağ alt köşesinde yer alan “i” ikonuna tıklayabilir ve “Trafiği Göster” seçeneğine tıklayarak aktif hale getirebilirsiniz.

Trafiği görme uygulamasının ülkemizde her ilde kullanılabilir olduğunu belirtelim.

müşteri hizmetleri