Şimdi yükleniyor

Türkiye’de Garantili iPhone XR Modelleri

Türkiye’de Garantili iPhone XR Modelleri

Türkiye’de Garantili iPhone XR Modelleri

Son Güncelleme tarihi 20 Eylül 2018 by Harun Yıldırım

Ülkemizde garantisi geçerli olacak iPhone XR modellerini sizler için listeliyoruz. Fakat iPhone XR modelinin ülkemize geliş tarihi tadınızı kaçırabilir.

teknik destek

ABD’de 750 dolar fiyat etiketiyle satılan iPhone XR, ülkemizde vergilerle birlikte 8000-9000 TL gibi bir fiyat ile satışa sunulacak. Bu durum yurtdışından iPhone ısmarlama konusunu tekrar gündeme getirecek gibi duruyor. Bu konuda yurtdışından getireceğiniz veya getirteceğiniz iPhone’un model numarası büyük önem taşıyor.

Apple, her farklı bölge için farklı LTE bantlarına sahip iPhone modelleri üretiyor. ABD için üretilmiş bir iPhone XR’ı ülkemizdeki yetkili servislerde tamir ettiremiyorsunuz. Garantisinin geçerli kılınması için ülkemiz için üretilmiş bir cihaz olması gerekiyor.

Türkiye’de Garantili iPhone XR

Apple, ülkeden ülkeye değişen LTE bantlarını iPhone XS ve XS Max modelleri için aıklamıştı. LTE bantları garanti geçerliliğini de ifade ediyor.

Apple listeye henüz Türkiye’yi dahil etmedi. Bu durumdan cihazların Türkiye’ye çok geç geleceğini çıkarabiliriz. Aynı durum iPhone XR için de geçerli. iPhone XS’in tam aksine XR modelinin LTE bantları diğer ülkeler için de duyurulmadı. Açıklandığında konumuzu güncelleyeceğiz.

teknik destek