İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’deki Apple Store Randevu Sorunu Sürüyor!

Bir Apple cihazına sahipseniz, cihazınızı tamir ettirmek için öncelikle Apple’ın websitesi üzerinden Genius Bar rezervasyonu yaptırmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Her şey buraya kadar sorunsuz gibi dursada aslında sanıldığı gibi değil ve tam olarak sorun burada başlıyor.

teknik destek

Şu anda cihazınızla ilgili sorununuz ne olursa olsun, ülkemizdeki hiçbir Apple Store’un Genius Bar’ından randevu almanız imkansız. Uygun bir randevu aralığı olsa bile randevu alabilmek için çok hızlı olmanız gerekiyor. Kullanıcılar Genius Bar için adeta dakikalarla yarışıyorlar diyebiliriz.

Mesela hemen Apple’ın sitesindeki randevu sisteminden cihazımızın iPhone olduğunu düşünerek Zorlu Center’daki Apple Store’dan randevu almayı deneyelim. (Bu arada Apple Store’dan randevu almak için buradaki bağlantıyı kullanmanız gerekiyor.)

Ekran Resmi 2017-03-07 01.05.05

Opps, o da ne? Zaten kısıtlı süre aralığı için kullanılabilir olan randevu sistemi bizi boş bir randevu olmadığı yönünde uyarıyor.Ekran Resmi 2017-03-07 01.06.48Evet, bir hafta genelinde uygun bir boşluk yok ve bu durum her iki Apple Store içinde geçerli.

Durum o kadar vahim boyutlara ulaşmış durumdaki randevu sisteminin karaborsaya düştüğü yönünde bilgiler alıyoruz…

Apple’ın şu anda Türkiye’de sadece İstanbul’da faaliyette olan iki Apple Store’u mevcut. Şirketin yine İstanbul’a yeni bir mağaza açmak üzere hazırlıklar yaptığını biliyoruz ve bir nebze de olsa Apple Store rezervasyon sorunun bu şekilde aşılacağını tahmin ediyoruz.

müşteri hizmetleri