Türkiye’nin En Zengin 100 ismi Forbes tarafından açıklandı!

forbes

Kısa süre önce Forbes dergisinin bir paylaşımı ile Türkiye’nin en zengin isimleri paylaşıldı. Listenin başı hep aynı kalırken, alt kısımlarda sıra dışı değişmeler var.

teknik destek <

Ticaret veya iş ile alakalı dergi olan Forbes, 2018 yılı içerisinde ülkemizin en zengin 100 ismini paylaştı. Bu isimlerin en başında daha önceden de bildiğimiz gibi Yıldız Holding’den Murat Ülker başı çekiyor. 2016 ve 2017 yılı arasında 800 milyon dolarlık bir artış sergileyen Ülker, 2017-2018 yılında ise bu rakamı 1.1 milyar dolara çekmeyi başarıyor. Toplamda ise 4.8 milyar dolar civarında.

Ülker’i izleyen hemen arkasındaki isim ise 4 milyar dolar servetiyle Rönesans Holding’den Erman Ilıcak oluyor. Ilıcak için gözden kaçmayan bir detay ise 2016-2018 yılı arasında 2 milyar dolarlık servetini 4 milyar dolara çıkarması oluyor. İkiye katlanan bu servet için ciddi bir emeğin ortaya koyulduğu kesin.

İsimlerin ilk iki isminden sonra üçüncü isim olarak Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Hüsnü Özyeğin geliyor. Özyeğin 2.9 milyar dolarlık servetiyle dikkatlerden kaçmıyor.

Ali Ağaoğlu gibi birçok ismi aşağıdaki listeden görebilirsiniz. İşte o liste…

1

2

3

4

müşteri hizmetleri