tvOS 10.1 Beta 5 Yayınlandı

img_0234

Apple, dördüncü nesil Apple TV için tvOS 10.1’in beşinci betasını geliştiriciler için yayınladı. Yakında yayınlanacak olan yazılım güncellemesinde uyumlu tüm ödenen video uygulamalarının kilidini açmak için kablo sağlayıcınızla kimliğinizi doğrulamanıza izin veren yeni tek oturum açma özelliği bulunmakta.

teknik destek

tvOS 10.1 ayrıca Apple’ın yeni uygulaması olan TV uygulamasını da içeriyor.Güncelleme, Eylül ayında yayınlanan TVOS 10 güncellemesinde ve geçen ayki tvOS 10.0.1’de ortaya çıkan hataları düzeltme ve performans geliştirmelerine odaklanmış durumda.

Apple, TV uygulamasını iPhone ve iPad’de ikinci iOS 10.2 geliştirici beta ile sunarken, tvOS 10.1’de bulunmuyordu. tvOS 10.1 beta 3 yazılım güncellemesinin başlamasından kısa süre sonra yeni TV uygulaması Apple TV için eklenmiş oldu.

Tekli oturum açma özelliğine belirli servis sağlayıcılar için Hesaplar’ın altındaki Ayarlar uygulamasından da ulaşılabilir. Özellik, gelecek ay piyasaya sunulmadan önce Apple daha fazla servis sağlayıcı eklediğinden, ücretli video uygulamalarının bu özellikten yararlanmak için güncellenmesi gerekecek.

müşteri hizmetleri