tvOS 10.1 Yayınlandı! İşte tvOS 10.1 ile Gelen Tüm Yenilikler

tvOS-10-1

Apple bugün, ilk kez Eylül ayında piyasaya sürülen tvOS 10 işletim sisteminin ilk büyük ara güncellemesini, tvOS 10.1’i piyasaya sürdü. tvOS 10.1, 31 Ekim’den beri test aşamasındaydı ve Apple, geliştiricileri ile final sürümünü yayınlamadan önce dört beta ile testlerini tamamladı.

teknik destek <

tvOS 10.1 güncellemesi, Ayarlar uygulaması üzerinden 4. nesil Apple TV’ye indirilebilir. Yüklemek için Sistem > Yazılım Güncelleştirmesi‘ne gidin. Otomatik yazılım güncellemelerinin açık olması durumunda, Apple TV otomatik olarak tvOS 10.1’e yükseltilecektir.

tvOS 10.1, kullanıcılarına, mevcut düzinelerce televizyon ve film uygulamasında yeni içerikler keşfetmesini kolaylaştırmak için tasarlanmış yepyeni bir TV Uygulaması’nı sunuyor.

Bu yeni TV Uygulaması, müşterilerin TV ve filmleri birden fazla cihazda bulup izleyebilmelerini sağlayan, Apple tarafından tasarlanan bir televizyon rehberi olarak hizmet veriyor. Özel bir mağaza, önerilen içerik ve cihazlar arası senkronizasyona sahiptir.

TV uygulaması, geçtiğimiz hafta tanıtılan uzun vadeli bir tvOS 10 özelliği olan Tek Oturum Açma özelliği ile uyumlu çalışıyor. Tek Oturum Açma, kullanıcıların birden fazla uygulama karşısında hak ettiği tüm canlı kablo içeriğine erişebilmesi için bir kez kablo kimlik bilgilerini kullanarak oturum açmalarını sağlar.

Tek Oturum Açma şu anda CenturyLink Prism, DirecTV, Dish, GVTC, GTA, Hawaiian Telcom, Hotwire, Metrocast, Service Electric, ve Sling TV için kullanılabilir durumda.

tvOS 10 işletim sistemine yabancı olanlar için, gelişmiş arama, genişletilmiş Siri özellikleri, karanlık mod, iPhone’u metin girişi için kullanmak için süreklilik seçeneği, otomatik uygulama indirmeleri, canlı TV’ye daha hızlı erişim gibi özellikleri ve daha fazlası tvOS 10’da mevcut.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. 10.2 iosa pilde iyileşme olmus yeni cikacak sütümleri güncellemeyi dsünmüyorum

Comments are closed.