İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

tvOS 10 Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple bu yıl düzenleyeceği WWDC’de öncelikle watchOS 3’ü tanıttı ve ikinci sıradan tvOS 10’u da tanıttı. Ülkemizde yaygın bir kullanıma sahip olmayan Apple TV’nin yeni sürümü ile çok daha iyi hale getirildiğini belirtelim.

teknik destek

[irp posts=”7495″ name=”watchOS 3 Tanıtıldı! watchOS 3 Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey”]

Eddy Cue, Apple TV’nin televizyonun geleceği olduğunu yineledikten sonra yeni nesil Apple TV işletim sistemi hakkında tüm detayları paylaştı.

tvOS üzerinde şu anda 1.300’ün üzerinde video kanalı ve 6.000’den fazla uygulama mevcut. Sling TV tvOS’a geliyor ve Fox Sports’da bu yaz sonuna doğru geliyor.

tvOS için Apple yepyeni bir Siri Remote benzeri bir Remote uygulamasını da tanıttı. Uygulama ile tvOS üzerinde ekran klavyesini kullanmak ve metin girişi yapmak mümkün.

tvOS üzerinde artık YouTube gibi belirli konularda filmler aratabilirsiniz. Örneğin “80’lerin komedileri” gibi.

tvOS’da artık karanlık mod (Dark Mod) mevcut. Kullanıcıa rayüzü istenilirse koyu griye bürünebiliyor. ReplayKit, PhotoKit ve HomeKit API’leri geliştiricilerin kullanımına açık.

Yeni tvOS sürümü bu sonbahardan itibaren kullanıma sunulacak. Elbetteki beta sürümüleri çok yakında, muhtemelen bugünden itibaren geliştiriciler için kullanılabilir olacak.

müşteri hizmetleri