tvOS 10 Yayınlandı! İşte tvOS 10 ile Gelen Tüm Yenilikler

Apple’ın “Apple TV’de Yeni Yayın Dönemi” sloganı ile tanıttığı en yeni Apple TV yazılımı tvOS 10 yayınlandı. İlk olarak WWDC 2016’da tanıtılan tvOS 10 için şimdiye kadar 7 geliştirici betası yayınlandı.

müşteri hizmetleri

Geliştiriciler için 7 Eylül’de GM sürümü yani final sürümü yayınlanan tvOS 10’un artık herkese açık sürümü kullanılabilir durumda.

Bu yazımızda tvOS 10’un tüm özelliklerini bir araya getirdik.

tvOS 10 Uyumlu Apple TV’ler

  • Sadece 4. Nesil Apple TV

tvOS 10 Yenilikleri

1-Görünüm

Şimdi ekranınızın görünümünü ve ortamı anında değiştirebilirsiniz. Posterleri ve simgeleri ön plana çıkarmak için açık renk bir arka plan seçebilir veya koyu renk bir arka plan tercih ederek evinizde sinema ortamı yaratabilirsiniz.

2-Fotoğraflar

Yeni bir özellik olan Anılar, iCloud Fotoğraf Arşivi’nizle birlikte çalışarak uzun bir süredir bakmadığınız veya unuttuğunuz fotoğrafları ve videoları otomatik olarak bulur. Ve tümünü sizin için harika bir koleksiyon halinde görüntüler.

3-Apple Music

Apple Music yepyeni bir görünüme ve özelliklere sahip. Ve sevdiğiniz müzikleri bulmanız şimdi hiç olmadığı kadar kolay. Yeni sanatçıları keşfedin, Beats 1 dahil olmak üzere birçok canlı radyo yayınını dinleyin ve Apple editörleri tarafından hazırlanan günlük çalma listelerine göz atın.

4-Otomatik Uygulama İndirme

iOS aygıtınıza evrensel bir uygulama indirdiğinizde, o uygulamayı otomatik olarak Apple TV’nize de indirmiş olursunuz. Zillow, Airbnb veya Kitchen Stories gibi uygulamaları iPhone’unuza indirerek, bu uygulamaları büyük ekranda kullanmanın nasıl bir deneyim olduğunu keşfedin.

5-Yeni API’lar

Geliştiriciler şimdi uygulamalarla her zamankinden daha fazlasını yapabiliyor. Geliştiriciler şimdi TV’nizi hiç olmadığı kadar eğlenceli ve kullanışlı hale getiren uygulamalar geliştirmek için gereken araçlara sahipler.

müşteri hizmetleri