İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

tvOS 11 Beta 4 Yayınlandı

Apple, 4. nesil Apple TV için yaklaşmakta olan tvOS 11 güncellemesinin dördüncü beta’sını geliştiriciler için yayınladı. tvOS 11 beta 4, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasında tvOS 11’in tanıtılmasından bir aydan daha uzun süre sonra yayınlanmış oldu.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, Apple TV’yi USB-C kablosu ile bir bilgisayara bağlayarak ve iTunes’u kullanarak tvOS 11’in en yeni beta sürümünü indirebilir ve cihazlarına yükleyebilirler.

tvOS 11, Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda çok az ilgi gördü, ancak Apple’ın paylaştığı sürüm notlarına bakarak birkaç yeni özelliğin geldiğini görüyoruz.

tvOS 11 ile yerel saate göre açık/koyu mod arasında otomatik geçiş yapılıyor, birden çok Apple TV’yi senkronize tutan ana ekran senkronizasyon seçeneği geliyor, yeni arka plan modları ve bildirim desteği kullanıma sunuluyor, Focus API iyileştirmeleri yapılıyor, özel ses desteği ve Mobil Cihaz Yönetimi adına ağ tabanlı eşleştirme ve geliştirme desteği için iyileştirmeler yapılıyor.

Bu yılın ilerleyen zamanlarında Apple, Amazon Prime Video uygulamasını ilk kez Apple TV’ye getirmek için Amazon ile ortaklık kuracak ve ayrıca tvOS 11’de de tıpkı AirPods’ta olduğu gibi otomatik olarak bir Apple TV ile eşleştirmek mümkün hale gelecek.

Yeni tvOS 11 güncellemesi yalnızca geliştiricilerin kullanımına sunuldu ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için gelecekte sunulacak gibi duruyor. Muhtemelen Eylül ayında ise tvOS 11’in final sürümü dördüncü nesil Apple TV kullanıcıları için yayınlanacak.