İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

tvOS 11 Yayınlandı!

Apple, bugün, dördüncü ve beşinci nesil Apple TV için tasarlanan en yeni işletim sistemi olan tvOS 11’i yayınladı. tvOS 11, küçük bir güncelleme ancak tvOS işletim sistemine dikkate değer bazı yeni özellikler ve geliştirmeler katıyor.

tvOS 11, Sistem > Yazılım Güncelleme menüsünden OTA yolu ile indirilebilir. Otomatik yazılım güncellemeleri açık olan Apple TV sahiplerinin aygıtları otomatik olarak tvOS 11’e yükseltilecektir.

tvOS 11 güncellemesi, AirPods, AirPlay 2 desteği, yerel saat temelli ışık ve karanlık mod arasında otomatik geçiş, birden fazla Apple TV’yi tek bir evde senkronize etmek için tasarlanan ana ekran senkronizasyon seçenekleri, yeni arka plan modları ve bildirim desteği için tam destek sunuyor.

Daha teknik açıdan, güncelleme Focus API iyileştirmeleri, özel ses desteği, ağ tabanlı eşleştirme ve geliştirme desteği, Mobil Cihaz Yönetimi için geliştirmeler ve daha fazlasını içeriyor.

Beşinci nesil Apple TV 4K için, tvOS 11 güncellemesi 4K içerik desteği sunuyor. Apple’ın yeni Apple TV 4K’sı varsayılan olarak tvOS 11 yüklü olarak gelecektir.

Apple TV ve iOS cihazları için TV uygulamasında yapılan ilave iyileştirmeler, tvOS 11 ve iOS 11’in yayınlanmasından sonra canlı haberler ve canlı spor haberleri desteği sağlayacak ve bu sonbahardan daha sonra tvOS 11, Amazon Prime Video uygulaması için destek kazanacak.

tvOS 11, dördüncü ve beşinci nesil Apple TV modelleri için kullanılabilir ve önceki modeller için mevcut değil.