İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

tvOS 9.2 Beta 6 Yayınlandı

Apple bugün, dördüncü nesil Apple TV için yaklaşan tvOS 9.2’nin altıncı beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı.

teknik destek

Bir önceki beta sürümünün yaklaşık bir, bir buçuk hafta önce yayınlandığını hatırlatalım. Yaklaşık bir buçuk ay önce de tvOS 9.1.1 güncellemesini yayınlamıştı.

Apple 11 Ocak’tan bu yana tvOS, iOS, OS X ve wahctOS’un yeni güncellemelerinin beta sürümlerini yayınlıyor ve testlerini sürdürüyor. tvOS’a yeni beta güncellemelerini yükleyebilmek için USB-A kablosunun USB-C kablosu ile bir bilgisayara bağlı olması gerekiyor. iTunes veya App Configurator aracılığı ile güncellemenin yüklenmesi tamamlanabilir.

Daha önce ise beta güncellemesini kurmuş olan kullanıcılar iOS 9.2’nın son beta sürümünü doğrudan indirip Apple TV’lerine kurabilirler.

tvOS 9.2, Apple TV için önemli bir güncelleme ve pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor. TV OS 9.2 ile Apple TV ile Bluetooth klavye desteği geliyor. Ayrıca ana ekrana klasör desteği, yeni arayüzü ile App Switcher, iCloud Photo Library ve Live Photos desteği Apple TV’ye geliyor. Geliştirilmiş performans desteği ve hata düzeltmeleri de güncelleme ile geliyor. Dikte özelliği üzerinde de duran Apple, Apple TV için gelişmiş Dikte özelliğini kullanıma sunuyor ve parola/şifre gibi alanlarda da Dikte’yi kullanabiliyorsunuz. Siri ile App Store’da uygulama keşfetmekte artık mümkün. Ayrıca Siri’ye ek dil güncellemeleri de mevcut.

müşteri hizmetleri