Twitter, 140 Karakter Sınırlamasına Büyük Düzenlemeler Getiriyor

Twitter

Daha önce bir söylenti olarak ortaya çıkan ve bizimde paylaştığımız Twitter’ın 140 karakter sınırlamasına yapacağı düzenleme resmiyet kazandı. Bugün Apple tarafından yapılan açıklama ile önümüzdeki aylardan itibaren pek çok detay 140 karakter dışında değerlendirilecek.

teknik destek <

[irp posts=”6628″ name=”Twitter’da Artık Tweet Atarken Fotoğraf ve Bağlantılar Karakter Sayısına Dahil Olmayacak”]

Twitter-140-Karakter

Şirket tarafından yapılan açıklama ile artık Mention’lamak yani @kullanıcıadı şekli tarihe karışıyor. Twitter’ın yeniliklere ait duyurusuna detaylıca bakacak olursak;

  • Cevaplar: Bir Tweet yanıtlarken @kullanıcı adı artık 140 karaktere dahil değil. Bu da daha kolay ve anlaşılır bir yapı anlamına geliyor.
  • Ortam Ekleri: Bir fotoğraf, GIF, video, Tweet alıntılama gibi ekleri kullandığınızda bunlar artık 140 karaktere dahil olmayacaklar.
  • Kendi Tweet’inizi alıntılayabilir ve Retweet’leyebilirsiniz: Artık kendi tweetlerinizi retweetleyebilir veya alıntılayabilirsiniz.
  • Güle güle @: @ ile birlikte Twitter kullanıcı adı kullanımı tarihe karışıyor.

Twitter yenilikleri şimdilik bunlarla sınırlı ve tüm bu yenilikler önümüzdeki aylardan itibaren yavaş yavaş kullanıma sunulacak. Son dönemde gerçekleştirdiği yeniliklerle ses getiren Twitter bakalım bu son yaptıkları ile beklediğini bulabilecek mi?

müşteri hizmetleri