Şimdi yükleniyor

Twitter Android Tweetleri ters kronolojik görme

Twitter Android Tweetleri ters kronolojik görme

Twitter Android Tweetleri ters kronolojik görme

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Twitter Android kullanıcıların Tweetleri ters kronolojik sırayla görmelerini sağlıyor. Twitter güncellemesi ile yeni gelişmeler yolda. Işıltı simgesi nedir?

teknik destek

Günlük hayat içerisinde; haberden diğer pek çok içeriğe kadar bizlere büyük bir alan sunan Twitter ile ilgili bazı değişiklikler gündemdeydi. Ancak bu değişimler, daha çok iOS kullanıcılarına yönelik olmasından dolayı da sıklıkla eleştiriliyordu. Geçtiğimiz ay; Twitter , iOS kullanıcılarının Tweetleri görüntülemek için iki farklı yöntem arasında hızlıca geçiş yapmalarını sağlayan bir “ışıltı” simgesi ekledi.

Twitter-Android-Tweetleri-ters-kronolojik-gorme-3 Twitter Android Tweetleri ters kronolojik görme
Twitter Android Tweetleri ters kronolojik görme

Twitter Android için ne tür imkanlar sunacak?

Twitter’da mesajları görüntülemenin mevcut yöntemi, Twitter’ın her bir kullanıcının algoritmalarına göre kişisel olarak en çok ilgilendiğine inandığı konulara dayanarak “En İyi Tweetleri” sunuyor. Ekranın sağ üstündeki yukarıda belirtilen “ışıltı” simgesine dokunduğunuzda, algoritmalar Tweetleri ters kronolojik sırayla göstermeye geçer. Bu; Twitter tarafından Tweet’leri göstermek için kullanılan orijinal yöntemdir.

  • Neredeyse bir salgın haline gelen kişiselleştirme konusunda ciddi mesafeler kat etmek
  • Android kullanıcıların platforma karşı olumsuz bakış açısını önlemek
  • İçeriklerin daha çok ilgi alanına göre sıralanmasını sağlamak

Twitter’ın en önemli hedefleri olarak görülüyor.

Twitter-Android-Tweetleri-ters-kronolojik-gorme-2 Twitter Android Tweetleri ters kronolojik görme
Twitter ışıltı simgesi nedir ?

Tweetleri ters kronolojik sırayla gösterme

Twitter ters kronolojik özellik nasıl kullanılır? Bugün Twitter; New York City’deki bir etkinlikte, bu özelliğin artık Android kullanıcıları için geçerli olduğunu duyurdu. “Işıltı” simgesine dokunduğunuzda, Android kullanıcıları ekranın altında bir kutu görecekler. Simgeye ilk defa bastığınızda, kutunun üstünde “Ev size ilk önce en iyi Tweet’leri gösterir.” Bu mesajın altındaki “Bunun yerine en son Tweet’leri gör.” Buna dokunduğunuzda, sayfanın en üstündeki en son Tweetleri ters kronolojik sırayla göreceksiniz. Bu, en son Tweetin en üstte olacağı anlamına gelir.

En son Tweet’lere geçerseniz, simgeye bir daha dokunduğunuzda; kutunun üstündeki mesaj “En son Tweetler ortaya çıktıkça görünecektir.” Şeklinde olacak. Alttaki seçenek, ilk önce “En İyi Tweet’leri” göreceğiniz “Eve Dön” e izin verir. Hangi ayarı kullanıyor olursanız olun, kutu ayrıca içerik tercihlerinize bir bağlantı da içerir.

Bu özellik şu anda sunucu tarafındaki bir güncelleme ile yayılıyor. Bu, Android kullanıcılarının Twitter uygulamalarındaki “ışıltı” simgesini almak için ekstra çaba harcamayacağı anlamına gelir.

Android telefonunuzda Twitter platformunun bu özelliğini kullanırsanız, konuyla ilgili yorumlarınızı burada paylaşabilirsiniz.

teknik destek