Şimdi yükleniyor

Twitter mac uygulamasına desteğini artık vermiyor

Twitter mac uygulamasına desteğini artık vermiyor

Twitter mac uygulamasına desteğini artık vermiyor

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Twitter bir açıklama yaptı ve 30 gün içerisinde Mac’e olan desteğini keseceğini açıkladı. Uygulamayı bugünden itibaren indirmek mümkün olmayacak. Twitter mac uygulaması için artık destek vermeyecek. Şirket yetkilileri bir açıklama yaptı ve kullanıcıların web istemcisini kullanmasını önerdi.

teknik destek

Twitter Mac bilgisayarlar için ürettiği uygulamanın desteğini 30 gün içerisinde sonlandıracak. Resmi ağızdan yapılan açıklama ile dedikodular da son bulmuş oldu.  Bir zamanlar son derece popüler olan Twitter Mac uygulaması günümüzde o kadar da fazla tercih edilmiyor. Bunun farkında olan yetkililerde desteği kesme kararı aldı. Tweetbot veya Twitterrific gibi üçüncü parti uygulamalar MacOS’te pazarı devraldı. Buda ciddi bir neden ve piyasa da ciddi bir açığın meydana gelmesine neden oluyor. O yüzden Mac uygulaması zayıfladı ve ona olan ihtiyaç da giderek azaldı. Bunu gören yetkililer ise bir süre sonra bu desteği sona erdirme kararı aldı. Yapılan resmi açıklama ile de Twitter Mac uygulamasına olan destek 30 gün içerisinde son bulacak. Yani Mart ayında kesin olarak süren destek artık olmayacak.

Twitter mac açıklaması yaptı

Twitter konuyla ilgili olarak tüm platformlar için çalıştıklarını mükemmel bir Twitter deneyimi oluşturma adına çalışmalar  yaptıklarını dile getirdi. Öte yandan kulağa gelen dedikodular da var. Sosyal medya üzerinden dolaşan bilgilere göre Apple’ın Mac platformuna iOS uygulamasını getirmesi için Twitter ile gizli çalıştığına dair bilgiler geldi.

Konu ile ilgili yeni bir haber ya da resmi açıklama olursa sitemizden takip edebilirsiniz.

Twitter-mac-uygulamasına-desteğini-artık-vermiyor2 Twitter mac uygulamasına desteğini artık vermiyor

teknik destek