İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Twitter’da yeni uygulama: Bookmarks (Yer İmleri)

Twitter, çok uzun zamandır merakla beklenen Bookmarks (yer imleri) özelliğini getirdi. Kişiler bu özellikle beraber beğendikleri ve tekrar ulaşmak istedikleri tweet’lerini arşivleyebilecek. Bu bakımdan kaydedilmiş olan tweet’ler, retweet’lenen ve beğenilenler gibi herkese gösterilmeyecek.

Twitter’dan açıklama geldi:
“Bugün, sonradan hızlıca erişebileceğiniz ve kolaylıkla Tweet’leri kaydedebileceğiniz bir özellik olan Yer İşaretlerini hayata geçiriyoruz. Dahası da var! Bugün uygulamaya girecek olan özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor. Her Tweet’te bulunacak yeni “paylaş” butonumuzla birlikte bir Tweet’i yer işaretlerine ekleyebilecek; Direkt Mesaj ile veya Twitter’ın dışında da paylaşabileceksiniz. Tüm paylaşma aksiyonlarını bir araya koyduğumuzdan, o an veya daha sonrasında Tweet kaydetmek ve özel veya herkese açık şekilde paylaşım yapmak daha da kolaylaşıyor.”

Özellik Nasıl Çalışıyor?

Herhangi bir tweet’i yer işaretlerinize kaydetmek için tweetin hemen altında paylaş butonuna basın ve ardından yer işaretlerine ekle seçeneğini seçin.

Ardından bu tweet’i yeniden bulmak için profil butonunuza tıklayıp yer işaretlerine girin. Bu sekmede istediğiniz Tweet’leri silebilir veya görebilirsiniz.

Yeni gelen özellik yer işaretleri sayesinde kişiler en iyi içeriklerden daima haberdar kalabilecek. Canlı videosu yer alan bir tweeti bile daha sonra izleme şansınız bulunuyor. Hem okumak hemde paylaşmak istediğiniz bir tweeti kaydedebilir ve daha sonra paylaşabilirsiniz.

Twitter Geri Bildirimlerden Memnun!

Yer işaretlerini geliştirirken tüm gelişmeleri platform tweet’ledi. Bu bakımdan kişilerin düşüncelerini hem kullandı hemde aklında bulundurdu. Twitter gelen geri dönüşlerden çok memnun olduğunu ifade ediyor.

Yer işaretleri özelliğini tüm dünyada iOS ve diğer platformlarda kullanabilirsiniz.